Úřednice ERÚ našla v práci „štěnici“, Vitásková žádá schůzku s šéfem policie | E15.cz

Úřednice ERÚ našla v práci „štěnici“, Vitásková žádá schůzku s šéfem policie

Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková. V pozadí místopředseda ERÚ Martin Laštůvka
Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková. V pozadí místopředseda ERÚ Martin Laštůvka
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jedna z vysoce postavených úřednic Energetického regulačního úřadu (ERÚ) našla ve své kanceláři odposlouchávací zařízení, které bylo instalováno zřejmě kolem Velikonoc a zatím není jasné, kdo ho tam umístil. Šéfka ERÚ Alena Vitásková chce o celé záležitosti ještě dnes mluvit s policejním prezidentem Tomášem Tuhým.

Přístroj byl podle serveru iHNed.cz údajně instalován v sekci, kterou procházejí prakticky všechny přípravy nových zákonů, ale například i rozklady rozhodnutí úřadu. Mluvčí úřadu Jiří Chvojka nález odmítl komentovat.

Úřednice podle serveru našla v prodlužovací šňůře u svého pracovního stolu zařízení s instalovanou SIM kartou, přičemž k odhalení došlo před týdnem.

ERÚ pod vedením Vitáskové v minulosti například prověřoval, jak se někteří majitelé fotovoltaických elektráren dostávali ke včasnému připojení sítě i lepším dotovaným cenám. V minulosti měla Vitásková kvůli kauzám spojeným s obnovitelnými zdroji dokonce policejní ochranku, protože se prý někdo snažil vytlačit její auto z dálnice nebo poškodit výtah, ve kterém jela.

V případu dvou chomutovských elektráren se však dostala mezi obžalované sama Vitásková. Šéfka ERÚ považuje celý případ za vykonstruovaný a zmanipulovaný.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.