V Německu po dvouletém poklesu vzrostl prodej automobilů | E15.cz

V Německu po dvouletém poklesu vzrostl prodej automobilů

Volkswagen Golf 2.0 TDI 4Motion
Volkswagen Golf 2.0 TDI 4Motion
• 
ZDROJ: redakce

ČTK

Share on Facebook Messenger
Prodej osobních automobilů v Německu se v loňském roce zvýšil o 2,9 procenta na tři miliony vozů. Německý trh, který je největší v Evropě, tak loni obnovil růst po dvou letech poklesu. Evropský automobilový trh se loni začal zotavovat ze šestiletého útlumu.

V prosinci se odbyt automobilů v meziročním srovnání zvýšil o sedm procent na 229 700 vozů po listopadovém poklesu o dvě procenta. K silnému vzestupu dopomohl jeden prodejní den navíc.

V roce 2013 se prodej automobilů v Německu snížil o 4,2 procenta na 2,95 milionu. V roce 2012 německý trh oslabil o 2,9 procenta.

Čtěte o plánech Audi:

Data z minulého týdne ukázala, že prodej osobních aut se loni zvýšil i ve Francii a ve Španělsku. Ve Francii to bylo o 6,8 procenta, což znamenalo první celoroční nárůst od roku 2009. Španělský automobilový trh loni vykázal prudký nárůst, jemuž pomohl vládní program na podporu nákupů, prodej aut stoupl rovněž v Itálii.

Oživování evropského trhu s automobily ale ohrožuje slabá důvěra v ekonomiku a geopolitické napětí, zejména ukrajinská krize.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.