Valeo do nové haly investuje skoro půl miliardy | e15.cz

Valeo bude v Žebráku vyrábět díly pro elektromobily. Do nové haly investuje skoro půl miliardy

Karel Pučelík

Karel Pučelík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Valeo v Česku chystá stamilionovou investici, rozšíří továrnu ve středočeském Žebráku. Bude zde vyrábět součástky pro elektromobily.

Valeo ke stávajícímu výrobnímu závodu přidá novou halu, která bude mít rozměry 4 tisíce metrů čtverečních. Celkově do stavby firma investuje 450 milionů korun.

„Výrobu plánujeme spustit na konci roku 2019,“ řekl deníku E15 ředitel pro externí komunikaci společnosti Gábor Iffland. Do regionu investice přinese i čtyři desítky pracovních míst.

Společnost plánuje v Žebráku na Berounsku vyrábět chlazení pro baterie, které využívají elektromobily různých značek. Firma očekává, že v novém závodě vyrobí 1,2 milionu těchto dílů ročně. 

„Spolupracujeme s řadou automobilek," uvedl Iffland. „Jako přiklad můžeme uvést automobilky BMW, Mercedes, celý koncern Volkswagen, Renault-Nissan, PSA Peugeot-Citroen, ale mezi naše zákazniky patří téměř všechny automobilky," dodal.

Dodavatel různých komponentů pro automobilový průmysl v Žebráku působí od roku 2001. V současnosti v České republice zaměstnává čtyři a půl tisíce lidí, z toho více než osm stovek ve středočeském městě. Další továrny má v Rakovníku, Humpolci a Podbořanech. V Praze má firma vývojové centrum, v Milovicích už pět let provozuje zkušební polygon pro autonomní vozy.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery