Volkswagen a Ford hodlají společně vyvíjet samořízené a elektrické vozy | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Volkswagen a Ford hodlají společně vyvíjet samořízené a elektrické vozy

Volkswagen a Ford hodlají společně vyvíjet samořízené a elektrické vozy
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Automobilky Volkswagen a Ford Motor jednají o společném vývoji samořízených a elektrických vozů. V rámci rozsáhlé strategické aliance by oba koncerny, německý i americký, ušetřily miliardy dolarů. Ve svém internetovém vydání o tom informuje list Handelsblatt s odkazem na zdroje z koncernu VW a agentura Reuters.

O pokroku ve vyjednávání by německý a americký výrobce měly podle zdroje agentury Reuters, který si nepřál být jmenován, informovat před koncem roku. O zamýšleném vytvoření strategické aliance firmy informovaly již v červnu tohoto roku. Již tehdy uvedly, že se nepočítá s vlastnickým propojením podniků. Konkrétně se hovořilo o společném vývoji užitkových automobilů.

Investice do nových technologií jsou velmi drahé, jen samotný Volkswagen do nich již podle listu investoval na 34 miliard eur (zhruba 882 miliard korun). Řada firem proto kvůli úsporám uzavírá globální partnerství.

Japonská automobilka Honda tento měsíc oznámila spolupráci na vývoji samořízených vozů s americkou General Motors. Do divize pro výrobu samořízených vozů svého amerického konkurenta investuje 2,75 miliardy dolarů (61,3 miliardy korun).

Od vysavačů k elektromobilům. Dyson bude v Singapuru vyrábět auta
Slabé čtvrtletí pro koncern Volkswagen. Méně vozidel dodala ve třetím kvartálu i Škoda Auto

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!