Veolia skončila v pololetí ve ztrátě, chce opustit téměř polovinu zemí | E15.cz

Veolia skončila v pololetí ve ztrátě, chce opustit téměř polovinu zemí

Veolia
Veolia
• 

ČTK

Share on Facebook Messenger
Francouzský poskytovatel komunálních služeb Veolia Environnement se za pololetí propadl do ztráty. Firma rovněž oznámila, že urychlí restrukturalizaci, která jí má pomoci k návratu k růstu. V rámci restrukturalizace se chce zaměřit na méně než 40 zemí, nyní působí v 77 zemích, a opustit některé aktivity. Veolia je největší vodárenská společnost a největší poskytovatel služeb v oblasti nakládání s odpady na světě, působí i v České republice.

Ztráta společnosti za šest měsíců do konce června činila 67,2 milionu eur (1,6 miliardy korun) ve srovnání se ziskem 374 milionů eur loni. Tržby vzrostly o 15,6 procenta na 16,3 miliardy eur.Firma zvýšila cíl plánovaných úspor do roku 2013 o dalších 150 milionů eur na 400 milionů eur. Zřídila rovněž zvláštní tým, který bude na restrukturalizaci a snižování nákladů dohlížet.

Mezi aktivitami, kterých se chce Veolia zbavit, jsou doprava v Maroku, ekologické služby v Egyptě a námořní služby v USA. Generální ředitel Antoine Frérot však odmítl poskytnout bližší informace, včetně toho, které země bude chtít Veolia opustit, jaký výnos čeká z prodeje majetku, či kolik pracovních míst by mohlo zaniknout. Oznámil pouze, že investorský den se bude konat na konci roku.

V prvním pololetí Veolia prodala majetek za více než jednu miliardu eur. Za celý rok má v plánu prodat majetek za nejméně 1,3 miliardy eur a do konce roku 2013 až za čtyři miliardy eur, napsala agentura Reuters. Skupina Veolia je největší společností také na tuzemském vodohospodářském trhu. V Česku působí rovněž také její energetická divize Dalkia, dopravní Veolia Transport a zpracování odpadů Veolia Environmentální služby.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.