Volkswagen Brouk definitivně končí. Z posledního vyrobeného vozu se stane exponát | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Volkswagen Brouk definitivně končí. Z posledního vyrobeného vozu se stane exponát

ČTK

Automobilka Volkswagen končí výrobu svého legendárního Brouka. Poslední vůz zvláštní série New Beetle sjede ve středu z montážní linky v mexické Pueble přímo do muzea. Končí tak 80letá historie automobilu inspirovaného československou Tatrou T97. Vůz se proměnil v symbol poválečné ekonomické obrody Německa a symbol rostoucí střední třídy. Postupně se proslavil po celém světě.

Volkswagen výrobu modelu, jehož produkci v Německu zahájil v roce 1938 a posléze s ním dobyl také americký trh, když si vůz oblíbili hippies, ukončil v roce 1979. V roce 1998 ale přišel pod vedením tehdejšího šéfa Ferdinanda Piëcha - vnuka designéra Brouka Ferdinanda Porsche - s jeho modernější verzí nazvanou New Beetle. Ta bodovala hlavně u žen.

Aby jej učinila atraktivnějším pro muže, vyvinula firma v roce 2012 další model s téměř plochou střechou, méně oblými tvary, prostornějším kufrem a navigací.

Prohlédněte si fotogalerii:

Prodej na klíčovém trhu ve Spojených státech se v prvním roce zpětinásobil na téměř 29 tisíc vozů, pak ale znovu klesl podobně jako v případě dalších menších aut jiných značek.

Poslední z celkem 5961 aut zvláštní série New Beetle sjede z montážní linky v Pueble po oslavách ve středu a ocitne se v muzeu. Jak poznamenala agentura AP, vůz se zapsal do dějin designu a je stejně rozpoznatelný jako láhev coca-coly.

Slovenský automobilový průmysl válcuje levnější konkurence z jihovýchodní Evropy

Volkswagen pobízí výrobce baterií k větší aktivitě, investuje do nich desítky miliard eur

Motoristou v Mexiku: obří tahače, špičková policejní auta a Brouk na každém rohu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!