Volkswagen nemůže dokončit 20 tisíc Passatů kvůli požáru u českého dodavatele | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Volkswagen nemůže dokončit 20 tisíc Passatů kvůli požáru u českého dodavatele

ČTK

Výrobu automobilů Passat v továrně společnosti Volkswagen v německém Emdenu narušily problémy s dodávkami záklopek pro přihrádky v palubních deskách, které jsou důsledkem požáru výrobní haly jednoho z dodavatelů v České republice. 

Volkswagen proto nyní hledá parkovací plochy, kde by dočasně umístil až 20 tisíc vozů Passat čekajících na dokončení. Informuje o tom agentura DPA s odvoláním na mluvčího podniku.

Volkswagen zatím zřizuje parkovací místa v areálu továrny v Emdenu a v blízkém okolí. "Hledáme další prostory v okruhu až 100 kilometrů," uvedl mluvčí podniku. Předpokládá se, že zajištění dodávek nových záklopek by mohlo trvat několik týdnů.

Věra Jourová: Kvůli kauze VW chci v Evropě kolektivní žaloby

K požáru haly v ČR podle DPA došlo před třemi týdny, podrobnější informace však agentura neposkytla. Mohlo by však jít o požár továrny na výrobu plastových dílů do automobilů, ke kterému došlo 22. ledna v průmyslové zóně Joseph u Havraně na Mostecku.

Volkswagen, jehož součástí je rovněž mladoboleslavská Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. V loňském roce firma vystřídala japonského konkurenta Toyota v čele světového automobilového trhu, když navzdory skandálu s měřením emisí zvýšila globální prodej o téměř čtyři procenta na rekordních 10,3 milionu vozů.

 

Bosch zaplatí přes osm miliard kvůli emisnímu skandálu VW

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!