Výrobce letadel ATR měl loni dvakrát více objednávek, než v roce 2010 | e15.cz

Výrobce letadel ATR měl loni dvakrát více objednávek, než v roce 2010

výroba letounu ATR
výroba letounu ATR
• 
ZDROJ: Atraircraft.com

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Italsko-francouzský výrobce menších turbovrtulových dopravních letadel ATR zaznamenal v loňském roce dvojnásobek objednávek, než v roce předešlém. Šlo o celkem 157 letadel oproti 80 strojům v roce 2010. Informuje o tom server FlightGlobal.com

ATR pracuje na celkem 224 objednávkách v hodnotě pěti miliard dolarů, Výrazně tak předstihuje svého přímého kanadského rivala, firmu Bombardier, jejíž model Q400 se prakticky neprodává a společnost pracuje jen na 29 objednaných letadlech.

V loňském roce si dopravci u firmy objednali 13 strojů typu ATR 42 a 144 letadel ATR 72. V segmentu draků menších turbovrtulových dopravních letounů to znamená 80-procentní podíl trhu. Firma tak překonala o 40 procent své předešlé rekordní výsledky z roku 2007. Společnost má také dohodnutý prodej dalších 79 letadel, v loňském roce byly její tržby 1,3 miliardy dolarů.

S letouny ATR, kratší vezí 42 (pro 42 cestujících) i s delší verzí 72 (pro 72 cestujících), létají na evropských linkách také České aerolinie (ČSA). Na jaře by letouny ATR 42 měly přejít pod dceřinou firmu Holiday Czech Airlines. Toto rozhodnutí vedení aerolinií odstartovalo loňský protest pilotů ČSA.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery