Výrobci cigaret Philip Morris vzrostl v pololetí zisk o procento | E15.cz

Výrobci cigaret Philip Morris vzrostl v pololetí zisk o procento

cigarety
cigarety
• 
ZDROJ: pmi.com

ČTK

Největšímu výrobci cigaret v Česku kutnohorskému Philip Morris v pololetí meziročně vzrostl konsolidovaný čistý zisk o procento na 1,13 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH se zvýšily o 1,5 procenta na 5,62 miliardy korun. Objem odbytu společnosti Philip Morris v České republice se v prvním pololetí snížil o 5,8 procenta.

„Zatímco naše pololetní finanční výsledky byly ovlivněny vývojem cen a odráží příznivý dopad zvýšení prodejních cen společností Philip Morris ČR a.s. v roce 2010 a v prvním pololetí roku 2011, náš objem odbytu nadále zůstává pod tlakem jak v Česku, tak na Slovensku, především z důvodu pokračujícího přechodu spotřebitelů k levnějším tabákovým výrobkům, včetně sypaného tabáku pro ruční výrobu cigaret,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Philip Morris ČR András Tövisi.

Podle údajů agentury ACNielsen poklesl v prvním pololetí letošního roku tržní podíl společnosti Philip Morris ČR v České republice o 2,4 procentního bodu na 52,3 procenta. Pokles odráží nižší tržní podíl lokálních značek v nízkém cenovém segmentu, který byl částečně kompenzován nárůstem podílu mezinárodních značek jako je Marlboro, L&M a Red & White.

Z údajů ACNielsen vyplývá, že v prvním pololetí roku 2011 poklesl tržní podíl společnosti Philip Morris Slovakia s.r.o. na Slovensku o 3,4 procentního bodu na 48,9 procent. Snížil se především v důsledku poklesu podílu lokálních značek společnosti a také přechodu spotřebitelů k levnějším značkám konkurence. V prvním pololetí letošního roku poklesl objem odbytu společnosti Philip Morris Slovakia o 3,8 procenta.

„Přestože v prvním pololetí roku 2011 byl celkový objem trhu jak v Česku, tak na Slovenku stabilní, výhled pro zbytek roku zůstává z řady důvodů nejistý, například s ohledem na vývoj nezaměstnanosti, dlouhodobý trend poklesu trhu a míru přechodu spotřebitelů k levnějším značkám cigaret a nelegálním výrobkům,“ uvedl člen představenstva a finanční ředitel Philip Morris ČR Daniel Gordon.

Philip Morris ČR je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v Česku. Zaměstnává přibližně 1200 zaměstnanců napříč Českem a nabízí devět cigaretových značek, 78 variant cigaret a tři varianty sypaného tabáku pro ruční výrobu cigaret. Firma provozuje jedinou továrnu na výrobu cigaret v České republice. Philip Morris ČR je kótována na Burze cenných papírů Praha. Akcie firmy dnes vystoupaly na více než čtyřleté maximum, posílily o 3,56 procenta na 10 859 korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.