Z automobilek působících v Česku nejvíc spoléhá na reklamu Hyundai | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Z automobilek působících v Česku nejvíc spoléhá na reklamu Hyundai

Z automobilek působících v Česku nejvíc spoléhá na reklamu Hyundai
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Za posledních 12 měsíců proinvestovala nejvíce do reklamy česká pobočka automobilky Hyundai. Na druhé příčce se podle ceníkové hodnoty reklamního prostoru umístila Škoda Auto a třetí je její koncernová matka Volkswagen. Vyplývá to z údajů společnosti Nielsen Admosphere.

Hyundai vydala od loňského června do letošního května na inzerci ve všech mediích dohromady v ceníkových cenách 496 milionů korun, Škoda Auto vynaložila 379 milionů a Volkswagen 249 milionů korun. Na dalších místech skončily značky Renault a Ford s výdaji 215, respektive 210 milionů korun.

Nošovický Hyundai potřebuje zrychlit výrobu, pracovníci ale myslí na stávku

Hyundai přitom v prvním pololetí zvýšila prodej o čtyři procenta na 8956 vozů a patřilo jí tak třetí místo na trhu. Škoda byla první s růstem o téměř 28 procent na 36.521 aut. Volkswagenu pak patří na trhu druhá příčka, když zvýšil prodej o 44 procent na 12.674 vozů.

Podle průzkumu mezi internetovými uživateli má 86 procent Čechů v domácnosti jedno auto. Téměř dvě pětiny jezdí značkou Škoda, na druhém místě je Ford s 12 procenty a třetí je Renault s 11 procenty.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!