Zetor se po třiceti letech vrací do Barmy. Vyveze tam stovky traktorů | E15.cz

Zetor se po třiceti letech vrací do Barmy. Vyveze tam stovky traktorů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Brněnský Zetor začne po více než třiceti letech znovu dělat byznys v Barmě. V příštím roce tam chce dodat stovky traktorů. Firma v barmském Rangúnu otevřela nové obchodní zastoupení. Otevření obchodního zastoupení se zúčastnila i diplomatická delegace vedená ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem (ČSSD). Barma je pro Zetor tradičním trhem. V minulosti tam byla montovna značky.

Zetor v Barmě zajistí i servis a dodávku náhradních dílů. "Cílem je zabezpečit zákazníkům kompletní služby, které při práci s traktory budou případně potřebovat využít," uvedl Robert Harman, ředitel indické společnosti Zetor India. Je dceřinou společností brněnského Zetor tractors a pronikání značky na asijské trhy zajišťuje. 

Traktory bude Zetor do Barmy dodávat ve spolupráci s místní společností Green World Tractor. Spolupráce byla uzavřena na čtyři roky a očekává se odběr několika stovek kusů traktorů ve výkonnostním spektru od 50 do 110 koní.

Zetor v šedesátých až osmdesátých letech vyvezl do Barmy tisíce strojů. Měl tam dokonce montovnu traktorů. Za dobu své existence vyrobila přes patnáct tisíc strojů, které byly vyvezeny a prodány do jihovýchodní části Asie. Výroba byla ukončena v roce 1985.

Zetor letos investoval desítky milionů korun do výzkumu a vývoje. Postavil rovněž logistické centrum, které dokončil začátkem letošního roku. Firma plánuje rozšíření současných čtyř modelových řad na šest. Na veletrhu Techagro v Brně letos představila prototyp tříválcového traktoru o výkonu 49 koní, který se v budoucnu stane základem páté, nejmenší modelové řady traktorů značky. Firma ročně vyrábí kolem čtyř tisíc traktorů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.