ZKL se chce trefit do mezery na trhu. Stát to bude 145 milionů | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

ZKL se chce trefit do mezery na trhu. Stát to bude 145 milionů

ZKL se chce trefit do mezery na trhu. Stát to bude 145 milionů
Ložisko z produkce ZKL
• 
ZDROJ: ZKL

try

Český strojírenský koncern ZKL loni i v neoptimálním ekonomickém prostředí vykázal růst. Tržby koncernu dosáhnou v roce 2013 přibližně 1,5 miliardy meziročně o tři až pět procent více.

„Ačkoli byly naše plány optimističtější, jsme s výsledkem spokojeni. Pokles oproti původním odhadům způsobily naše obchodní aktivity v asijském teritoriu,“ uvedl generální ředitel koncernu Jiří Prášil.

Prodeje realizované v Číně podle jeho slov činily asi 6,5 milionu dolarů. Tato částka znamenala meziroční nárůst tržeb o jednu polovinu, nedosáhla však predikovaného vývoje.

Dalším problémem bylo nenaplnění předpokládaných prodejů v Indii v důsledku neřízeného oslabení vnitřní měny a problémů s indickou ekonomikou jako takovou.

Nižší prodeje v těchto oblastech však vyvážily aktivity společnosti v západní Evropě. Silný trh s nezanedbatelným potenciálem představuje aktuálně především Německo a Španělsko.

O 150 rozměrů ložisek více

Nadstandardních výkonů dosáhl koncern v oblasti navýšení a rozšíření strojírenské výroby. Během uplynulého roku portfolio výrobků ZKL narostlo o 150 typorozměrů ložisek.

V návaznosti na dosažené výsledky, ZKL ambiciózně plánuje také pro rok 2014. Pro následující období chce management zvýšit tržby o 10 až 15 procent.

„Aktuálně máme vypracovaný projekt výroby 60 nových typorozměrů válečkových ložisek v závodě v Klášterci nad Ohří. Našim cílem je vyplnění mezery na trhu, tato ložiska se totiž již v Evropě téměř nevyrábí,“ řekl Prášil.

„Výška investice představuje zhruba 145 milionů korun a je již kompletně finančně zajištěna. Zvětšení portfolia nám přinese další zákazníky a dojde k vytvoření nových pracovních míst v oblasti vysoce postižené nezaměstnaností,“ dodal ředitel.

Důležitou investici, která svým objemem přesahuje až do roku 2015, ZKL chystá v brněnském podniku. Týká se modernizace technologie dokončovacích operací výroby soudečkových ložisek včetně přestavby jedné výrobní haly o ploše 10 tisíc metrů čtverečních.

Strojírenská společnost ZKL měla v roce 2011 nejvyšší tržby v historii

Poněkud zadýchaný obr

Autor: try
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!