Americká MSD otevřela v Praze globální centrum, na provoz dá 1,5 miliardy | E15.cz

Americká MSD otevřela v Praze globální centrum, na provoz dá 1,5 miliardy

Skanska Property, projekt Riverview
Skanska Property, projekt Riverview
• 
ZDROJ: Skanska Property

ČTK

Share on Facebook Messenger
Americká farmaceutická firma MSD utratí v Česku během tří let za provoz svého nového vývojového centra 60 milionů dolarů (1,5 miliardy korun). Z toho 80 procent tvoří náklady na pracovníky a pětinu pronájem a design budovy Riverview a provozní náklady. Tento týden otevřené centrum celkově zaměstná více než 500 vysoce kvalifikovaných IT specialistů, ekonomů, biologů a lékařů.

Rozhodnutí umístit globální inovativní IT centrum do Prahy vycházelo podle firmy z dostatku kvalifikovaných pracovních sil, které česká metropole nabízí. „Rozhodli jsme se inovativní centrum otevřít v Praze, protože Praha nabízí kvalitní a vzdělané specialisty s vysokou úrovní znalostí a profesních schopností. Hledáme zaměstnance, kteří disponují hlubokými znalostmi v oboru IT, nebo vědomostmi z biologie, chemie a medicíny,“ uvedl globální ředitel pro IT v MSD Clark Golestani.

Inovativní centrum sídlí v 6200 metrech čtverečních pronajatých kanceláří, tedy asi 90 procentech plochy šestipatrové budovy Riverview společnosti Skanska na pražském Smíchově. Původně si MSD vybrala menší Hadovka Office Park v Praze 6, ale loni své rozhodnutí změnila.

Budova Riverview na pražském Smíchově Autor: Skanska
Budova Riverview

Centrum se zaměřuje zejména na matematické modelování, bezpečnost informací, mobilní technologie a analýzy dat. Přední farmaceutické společnosti mají k dispozici velké množství údajů výzkumu a vývoje, z výroby nebo dalších činností. Mnohé z nich nejsou dosud plně využity, pražské IT centrum to chce změnit.

Projekt Globálního inovativního centra má zároveň bezprostředně napomoci rychlému rozvoji bývalé tovární čtvrti na Smíchově. Progresivní však bude i svou vnitřní strukturou. Přinese například řadu originálních řešení komunikace uvnitř firmy, kdy zaměstnanci budou moci například zachycovat a sdílet informace v rámci budovy pomocí vizualizačních pomůcek a interaktivních panelů.

Firma je v Česku přes dvě desetiletí
Farmaceutická firma MSD působí v Česku od roku 1992. Zaměřuje se na biologickou léčbu, oblast vakcín, léčbu diabetu a dalších onemocnění. MSD je obchodní název společnosti Merck & Co s ústředím v americkém New Jersey.

IT centrála za miliardu zaměstná v Praze 300 lidí

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.