Brněnský Domoplan chystá v roce 2022 akvizice za miliardy | e15.cz

Brněnský developer Domoplan chystá akvizice za miliardy. Cílí na brownfieldy i horské oblasti

av

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Brněnská developerská a investiční skupina Domoplan v roce 2022 plánuje rozšiřovat svůj byznys. Chystá nové akvizice za zhruba šest miliard korun. Podle zakladatele a majitele společnosti Tomáše Vavříka se má jednat o „projekty rezidenčního bydlení v zajímavých městských lokalitách”, dále holiday resorty s wellness v Jeseníkách a Orlických horách.

„Zájem o bydlení nadále roste a my můžeme stavět i tam, kde to dříve bylo obtížné,” říká Vavřík. Jeho Domoplan loni rozjel práce na rezidenčních projektech v investičním objemu za 5,5 miliard korun. 

Loňský rok se pro brněnský Domoplan nesl ve znamení domácí i zahraniční expanze. Nově vstoupil do Středočeského kraje, kde zahájil výstavbu rezidenčního projektu v hodnotě 2,2 miliardy. Ke konci roku pak vstoupil do Chorvatska a Srbska, kde postaví byty a takzvané holiday resorty.

Podle Vavříka však pro firmu nadále zůstává klíčovou lokalitou Brno, kde má developer rozestavěné projekty přesahující hodnotu tří miliard korun. Na trh s nemovitostmi zde nabídne na 400 nových bytů.

Domoplan před pěti lety založil vlastní investiční fond, jehož pomocí financuje nové projekty. “Za uplynulý rok se nám do fondu podařilo získat více jak jednu miliardu korun od investorů,” prozradil Vavřík.

Video se připravuje ...
Prahu čekají v příštích letech velké změny

Autor: av
Newslettery