Budova Cube na Evropské po dvou letech mění vlastníka. Získá ji skupina bpd | E15.cz

Budova Cube na Evropské po dvou letech mění vlastníka. Získá ji skupina bpd

Budova Cube na Evropské po dvou letech mění vlastníka. Získá ji skupina bpd
kancelářská budova Cube na pražské Evropské ulici
• 
ZDROJ: Cube
Vladan Gallistl

Vladan Gallistl

Investiční skupina Peakside Capital po dvou letech prodala kancelářské centrum Cube v Praze 6. Novým majitelem se stala společnost bpd development.

Závěr roku jen podtrhuje trend letošního roku, kdy majitele změnila celá řada kancelářských budov v Praze. Poslední velkou transakcí je prodej kancelářské budovy Cube v Praze 6. Tu od investiční skupiny Peakside Capital získala společnost bpd development ze skupiny bpd miliardářů Vasila Bobely, Petra Pudila a Jana Dobrovského. O transakci informoval server Eurobuild CEE a ve své zprávě ji potvrdila i společnost ASB Group, která byla poradcem skupina Peakside.

„Tento prodej je skvělým příkladem úspěšného zhodnocení investice, která se uskutečnila během dvou let,“ komentoval transakci Michał Nawrot z varšavské kanceláře Peakside Capital. Pražskou kancelářskou nemovitost skupina koupila od firmy PGIM Real Estate v roce 2016. Podle Nawrota se na českém realitní trhu zvyšuje likvidita a zároveň se stává vyspělejším. „Těšíme se na pokračování našich investic v České republice,“ prohlásil Nawrot.

Skupině Peakside radili s transakcí kromě ASB Group ještě společnosti Sawills, BNT a CBRE. Samotná budova má rozlohu 21,5 tisíce metrů čtverečních. Podle zmíněného serveru jsou kanceláře téměř plně pronajaty.

Peakside Capital koupila budovu na Evropské, u níž došlo k loupeži století

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!