Byty pro Pentu ve Vysočanech navrhne studio A.D.N.S. | E15.cz

Byty pro Pentu ve Vysočanech navrhne studio A.D.N.S. Architekti zrekonstruují původní objekt

Petra Jansová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bytovému projektu investiční skupiny Penta u stanice metra Českomoravská v Praze-Vysočanech vtiskne podobu české architektonické studio A.D.N.S. Vítěznou studii na přeměnu brownfieldu na rezidenční bydlení vybrala pětičlenná komise ze šesti finalistů.

„Jediné, co na brownfieldu musíte zachovat, jsou památkově chráněné stavby. Pokud tam jsou. Všechno ostatní jde k zemi. V tomto případě ale zachováme původní nechráněný objekt a přizpůsobíme ho nové funkci. U projektu tohoto rozsahu nás jinak překvapil nečekaně velký zájem architektů ze všech koutů světa, včetně opravdu renomovaných studií,“ přiblížil výběr vítězného projektu ředitel pro rezidenční výstavbu Penta Investments David Musil.

Brownfield o rozloze sedm tisíc metrů čtverečních mezi ulicemi Sokolovská, K Moravině a U Skládky koupila Penta letos na jaře. Za 1,3 miliardy korun tam plánuje postavit 280 bytů od 41 do 140 metrů čtverečních. Výstavba začne podle předpokladu už v roce 2022.

Architektonického klání pořádaného podle regulí České komory architektů se zúčastnilo 139 studií z celého světa, do druhého kola se probojovalo šest z nich – A.D.N.S. architekti, Jakob+MacFarlane, Kuba&Pilař Architekti a M2AU, ov-architekti, RAIS a Zaha Hadid Architects.

„Česká i zaharniční studia dodala velmi kvalitní projekty, které vyzdvihly průmyslový genius loci Vysočan a zároveň dokázaly nevyužívanému území přinést novou funkci. Nejlépe se se zadáním vypořádali právě architekti z ADNS ,“ komentoval výsledek soutěže člen komise architekt Pascal Cornips ze studia Benthem Crouwel Architects.

Členy pětičlenné poroty projektantské soutěže jsou architekt Pascal Cornips z nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, architekt Zdeněk Fránek, zástupce Prahy 9 a dva reprezentanti investora.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.