Bývalí manažeři Skansky plánují ovládnutí regionálních firem | E15.cz

Bývalí manažeři Skansky plánují ovládnutí regionálních firem

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Richard Rames, E15

Denisa Novotná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nová tuzemská stavební společnost Hinton, kterou letos na podzim založili bývalí manažeři Skansky, míří na velké projekty. Zároveň chce v příštích letech vybudovat skrze ovládnutí regionálních firem stavební koncern. Podle slov managementu pomýšlí na místo v první desítce tuzemských stavebních společností.

„Firma je vlastně projektový tým na management velkých staveb,“ uvedl generální ředitel Zdeněk Burda, který v letech 1997 až 2008 řídil stavební skupinu Skanska v Česku a na Slovensku. Aktuálně má Hinton desítku zaměstnanců.

Podle Burdy se chce orientovat hlavně na pozemní stavitelství pro soukromé klienty, zejména na řízení výstavby kancelářských budov, rezidenčních a průmyslových projektů. O žádném konkrétním už připraveném projektu však management neinformoval.

„Ve střednědobém horizontu máme zájem dát dohromady menší a střední stavební firmy s obraty 200 až 400 milionů korun a dostat je do skupiny. Firmy by si ponechaly minoritu a získaly minoritní podíl v mateřské společnosti Hinton. V každém z vytipovaných regionů, na severní a jižní Moravě, Pardubicku, Královéhradecku, v jižních a severozápadních Čechách, chceme mít jednu firmu,“ vysvětlil majitel Hintonu Jan Fidler.

Přečtěte si rozhovor s šéfem Skansky Danem Ťokem:

Připouští, že chce využít současné krize v oboru. „Řada firem bude mít problém situaci ustát a přežít. My jim nabízíme zázemí a rozložení rizika,“ řekl Fidler. Při výběru regionálních hráčů Hinton spolupracuje se společností Deloitte.

Autor: Denisa Novotná