CPI Hotels se chystá do ciziny, zraky úpírá na Polsko | E15.cz

CPI Hotels se chystá do ciziny, zraky úpírá na Polsko

CPI Hotels se chystá do ciziny, zraky úpírá na Polsko
Radovan Vítek
• 
ZDROJ: ČTK/Šulová Kateřina

Jan Šindelář

Tuzemský hotelový řetězec CPI Hotels plánuje na příští rok expanzi do zahraničí. Uvedl to šéf firmy Jan Kratina. Společnost by během příštího roku ráda přidala k nynějšímu portfoliu šestnácti tuzemských hotelů další tři v okolních zemích. O jejich převzetí do manažerské správy nyní jedná.

„Mimo Českou republiku máme rozjednáno několik projektů, nejde přitom o Slovensko,“ naznačil Kratina. Podrobnosti řetězec až do podepsání příslušných smluv tají, jeho zraky se ale podle informací deníku E15 upírají hlavně do Polska.

CPI Hotels provozuje hotely pouze v Česku, využívá přitom značek Buddha-Bar, Clarion, Spa & Kur a Fortuna. Síť se v posledních pěti letech rozrostla do krajských měst, kde spoléhá především na kongresovou a firemní turistiku. Aktuálním cílem na tomto poli je průnik do Brna.

Právě rychlá expanze přivedla firmu do ztráty v řádech desítek milionů korun. Za rok 2011 prodělala přes čtyřicet milionů, loni přes čtrnáct milionů. Letos by se ráda přiblížila k nule.

CPI Hotels ale není jediná tuzemská síť, která pošilhává po cizině. Největší český řetězec EuroAgentur Hotels & Travel už se dostal díky franšíze do ruského města Orenburg a v teritoriu bývalého Sovětského svazu se poohlíží po obchodních příležitostech i nadále.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!