Crestyl finišuje v Praze u Vltavy výstavbu nové čtvrti za osm miliard. Má i soukromý přístav

Po deseti letech se letos uzavře budování velkého developerského projektu Dock na březích slepého ramene Vltavy nedaleko Palmovky.

Po deseti letech se letos uzavře budování velkého developerského projektu Dock na březích slepého ramene Vltavy nedaleko Palmovky. Zdroj: profimedia.cz

Vizualizace páté budovy v kancelářské části developerského projektu Dock na pomezí Libně, Karlína a Holešovic.
Celkem projekt Dock spolkl 7,5 miliardy korun.
Součástí projektu je i přístav
Spolumajitel a šéf developerské skupiny Crestyl Omar Koleilat.
Developerský projekt Dock v Praze u Palmovky, v němž developer Crestyl staví byty, kanceláře a další plochy.
16
Fotogalerie

Po deseti letech se letos uzavře budování velkého developerského projektu Dock na březích slepého ramene Vltavy nedaleko Palmovky. Soubor bytů a kanceláří na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic si ze strany developerské skupiny Crestyl vyžádal investici 7,5 miliardy korun. Bytové domy už jsou všechny hotové. K dokončení zbývá už jen poslední kancelářská stavba. 

„Naši rozsáhlou čtvrť Dock se nám už podařilo prakticky celou dokončit, chybí poslední budova. V současné době se finišuje i hektarový park přímo v areálu, který bude dokončen a otevřen během jarních měsíců. Rezidenční budovy jsou všechny dokončené a byty vyprodané,“ řekl mediální zástupce Crestylu Ondřej Micka.  

Projekt zásadně změnil lokalitu na obou březích slepého ramene Vltavy. Někdejší brownfield zmizel a místo něj vyrostl komplex luxusních bytů a pěti kancelářských budov. V tamních kancelářích sídlí například mezinárodní obchodní zastoupení koncernu Lego, stavební skupina Saint-Gobain nebo kurýrní služba Dáme jídlo. 

Od loňska je ve výstavbě kancelářská budova nazvaná Dock In Five. „Dokončení této úplně poslední budovy v celém areálu je naplánováno na druhou polovinu roku 2022,“ dodal mluvčí developera. 

Součástí rezidenční části projektu je soukromý jachtařský klub a přístaviště. Na hladině ramene Vltavy plave rovněž restaurace. Dock zahrnuje též hektarový relaxační park se speciální běžeckou dráhou okolo celého areálu. 

Projekt Dock plynule navazuje na kancelářský komplex Palmovka Open Park. Ten v roce 2018 dokončila společnost Metrostav Development. V areálu sídlí například potravinářský gigant Unilever, retailová korporace Lagardere Travel Retail, pojišťovna pohledávek Euler Hermes nebo české vývojářské studio Warhorse Studios. Po dokončení koupila budovu rakouská skupina Immofinanz. Zaplatila přibližně dvě miliardy korun. 

Po Docku se Crestyl bude soustředit na své další velké projekty. Jedním z nich je plánovaný komplex Savarin. V centru Prahy se rekonstrukcemi stávajících budov a výstavbou ve vnitrobloku propojí Václavské náměstí a ulice Na příkopě, Jindřišskou a Panskou. Zatímco menší část projektu spočívající v renovaci historického paláce Savarin Na Příkopě začne ještě letos, tak pokračování plánu se po zásahu ministerstva kultury kvůli památkové ochraně zkomplikovalo. 

Další novou čtvrť staví Crestyl na Hagiboru nedaleko stanice metra Želivského. Kromě množství bytů tam vyroste také nový administrativní komplex. Součástí projektu bude dvouhektarový park. Celková investice dosáhne zhruba devíti miliard korun.