Developer Orco je za tři čtvrtletí v téměř miliardové ztrátě | E15.cz

Developer Orco je za tři čtvrtletí v téměř miliardové ztrátě

Orco
Orco
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developerská společnost Orco spadla za tři čtvrtletí letošního roku do ztráty téměř 40 milionů eur (asi miliarda korun). Ve srovnatelném období loni měla zisk 242 milionů eur (téměř šest miliard korun). Tržby klesly na 117,4 milionu eur z meziročně srovnatelných 213,7 milionu eur.

Orco se v posledních letech potýkalo s vysokým zadlužením. Kvůli dluhům se firma s akciemi na pražské burze nacházela přes rok v režimu soudní ochrany před věřiteli. Loni v květnu ale obchodní soud v Paříži schválil Orku obchodní plán, který zahrnuje splacení dluhu společnosti do roku 2020.

V Praze patří mezi hlavní projekty Orka zástavba území kolem bývalého nádraží v Bubnech. Firma tam plánuje mimo jiné výstavbu bytů, kanceláří, v místě chce mít například i vysokou školu. Spolu s developerem Unibail-Rodamco plánuje v Bubnech výstavbu obchodního centra.

Akcie firmy se obchodují na burzách v Praze, Paříži a Varšavě. Z budapešťského trhu s cennými papíry se Orco podle nedávného oznámení stahuje. Chce tím snížit náklady.

Autor: ČTK