Dostavba dálnice D8 se znovu zastaví | E15.cz

Dostavba dálnice D8 se znovu zastaví

silnice, stavba
silnice, stavba
• 
ZDROJ: profimedia.cz

vag, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rozhodnutí ústeckého krajského soudu, který vyhověl žalobě ekologů a zrušil stavební povolení na dokončení posledního úseku dálnice D8, znamená zastavení stavebních prací. Krajský úřad se kvůli verdiktu tribunálu bude muset opět zabývat odvoláním ekologického aktivisty Lubomíra Studničky. Přitom v dubnu jeho podnět zamítl a problémová stavba se 9. května rozjela.

Podle člena soudního senátu Václava Trajera se práce musí přerušit poté, co bude rozsudek pravomocný, tedy po doručení všem účastníkům řízení. Ředitelství silnic a dálnic ani Krajský úřad Ústeckého kraje ho nicméně ještě nedostali. Stavba tak ještě běží, ŘSD ji stopne až bude mít verdikt v ruce.

Krajský úřad bude pokračovat v odvolacím řízení a nové rozhodnutí vydá v zákonné lhůtě dvou měsíců, vysvětlil další postup mluvčí kraje Zdeněk Rytíř.

Studnička z litoměřické Společnosti ochránců životního prostředí u soudu napadl proces posuzování vlivu na životní prostředí, známý pod zkratkou EIA, který dle jeho názoru proběhl nezákonně.

Ústecká hejtmanka Jana Vaňhová vyjádřila nad rozsudkem znepokojení: „Veřejnosti je známo, že ekologický aktivista Lubomír Studnička byl stíhán pro vydírání stavebních firem. Jak je potom možné, že stát není schopen vytvořit právní prostředí, které by zamezilo obdobným obstrukcím.“

Poslední nedokončený úsek dálnice D8 z Lovosic do Řehlovic. Autor: RSD

Problémový úsek přes České středohoří je poslední, který zbývá na dálnici z Prahy do Podkrušnohoří a do severního Německa postavit. Na dostavbu čeká asi 12,7 kilometru, z toho na necelých osmi se pracovalo už od roku 2007, posledních asi pět kilometrů bylo do letošního května netknutých. Celá devadesátikilometrová D8 se buduje již 28 let

Poslední nedokončený úsek dálnice D8 z Lovosic do Řehlovic. Autor: RSD

Autor: vag, ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.