Finep investuje v Bratislavě miliardy, postaví tisíc bytů | E15.cz

Finep investuje v Bratislavě miliardy, postaví tisíc bytů

Daniel NovákHana Filipová

Developeři z holdingu Finep pokračují v upevňování pozic nejen v Česku, ale i v zahraničí. Ve slovenské metropoli postaví dalších tisíc bytů. Jednají také o akvizici v Německu.

Přední česká developerská skupina Finep se znovu pustí ve velkém do bytové výstavby ve slovenském hlavním městě. Naváže tak na bratislavský projekt Jégého alej, v němž v poslední dekádě postavila tisícovku bytů.

„Koupili jsme v Bratislavě hned vedle projektu Jégého alej další pozemky řádově pro tisíc bytů. Předpokládám, že další projekt tam spustíme v příštím roce. Řádově to bude investice v miliardách korun,“ uvedl v rozhovoru pro magazín E15 Premium spolumajitel Finepu Michal Kocián.

Finep vstoupil do slovenské metropole v roce 2006. Za tu dobu tam postavil ve čtyřech etapách Jégého aleje téměř tisíc bytových jednotek. Bydlení tam nabízí také v projektu Premiere, což je budova o 23 patrech. Ceny bytů v Bratislavě příliš nezaostávají za cenami v Praze, podobně jsou na tom i ceny pozemků.

Slovenskem zahraniční angažmá Finepu nekončí. „Díváme se do různých zemí, teď například do Německa,“ dodal šéf představenstva skupiny Kocián s tím, že jde o rezidenční projekt. Na Německu je podle něj přitažlivá snadnost získání stavebního povolení a transparentnost trhu. Zveřejnění dalších detailů nechává Finep na později, jeho spolumajitel tvrdí, že zatím jsou to pouze úvahy o možné expanzi.

Kromě Evropy působí Finep čtvrtým rokem v Mongolsku. Do konce roku 2023 tam hodlá postavit kolem dvou tisíc bytů.

V Praze patří Finep mezi největší bytové developery. Holdingu se kromě rezidencí podařilo uchytit i na kancelářském trhu. Do administrativního komplexu City West v pražských Stodůlkách, který vyrostl hned u rezidenční Britské čtvrti, se developerovi podařilo přilákat nájemce zvučných značek, jako jsou například Siemens, Komerční banka nebo Vodafone. Následně Finep dobře pronajaté nemovitosti prodal za miliardy korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!