Forum Karlín má nového provozovatele. Je jím firma ze skupiny PPF | e15.cz

Forum Karlín má nového provozovatele. Je jím firma ze skupiny PPF

ČTK, tto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Provoz koncertního sálu pro tři tisíce osob zapadá do portfólia Prague Entertainment Group B.V. Firma, která patří do skupiny PPF, cenu nesdělila.

Prague Entertainment Group B.V. už prostřednictvím své společnosti Bestsport vlastní a provozuje pražskou O2 arenu a multifunkční a kongresové centrum O2 universum.

"Spojení všech tří objektů nám dává obrovský smysl. PPF je v O2 areně činná od roku 2012 a naše téměř desetileté zkušenosti s provozováním největší české areny tak chceme určitě využít i pro další prostory. Forum Karlín je skvělý sál a svojí kapacitou asi 3000 osob perfektně zapadá do naší nabídky prostor, které chceme pořadatelům domácích i zahraničních koncertů či jiných společenských akcí nabízet," řekl šéf představenstva Bestsportu Robert Schaffer.

Forum Karlín postavila firma Karlín Group na pozemcích historického objektu, kde se vyráběly moderní parní kotle bývalé Českomoravské Kolben & Daněk (ČKD) pro celé Rakousko-Uhersko. Na architektonickém řešení budovy se výrazně podílel španělský architekt Ricardo Bofill. Prostor byl slavnostně otevřen v roce 2014, před koronavirovými restrikcemi se v něm každoročně uskutečnila více než stovka koncertů a různých společenských akcí.

Provozovateli sálu Fora Karlín byli od roku 2019 producent Serge Grimaux spolu se Sergem Borensteinem a Janem Ludvíkem z Karlín Group.

"Já a moji partneři ze společnosti Karlín Group, Serge Borenstein a Jan Ludvík, jsme nesmírně šťastní, když vidíme, jak mladý podnik, který jsme před dvěma lety převzali, tak vyrostl a získal vlastní identitu. Ta nyní bude pokračovat pod vysoce profesionálním týmem, jenž se v Česku nachází a na který se můžeme spolehnout," uvedl ředitel Fora Karlín a kanadský rodák Grimaux, který v 90. letech mimo jiné založil první českou síť na prodej vstupenek Ticketpro.

Ještě dříve, do roku 2018, patřila skupina nemovitostí v pražském Karlíně včetně Fora Karlín podnikateli Zdeňku Bakalovi, který je pak prodal realitnímu fondu Amundi.

Firma Bestsport, která provozuje O2 arenu a O2 universum je plně vlastněna společností Prague Entertainment Group B.V. ze skupiny PPF. Největší česká hala O2 arena s kapacitou pro 18 tisíc diváků byla otevřena v roce 2004. Dosud O2 arenu navštívilo více než deset milionů diváků.

V září 2019 bylo otevřeno nové multifunkční a kongresové centrum O2 universum, které disponuje až 39 sály různých velikostí. Největší z nich, sál A, který pojme pět tisíc osob, nyní využívá Ústřední vojenská nemocnice pro provoz Národního očkovacího centra.

PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Celosvětově na konci roku 2020 zaměstnávala více než 94 tisíc lidí. PPF má svoji korporátní vlastnickou a řídicí strukturu v Nizozemsku. Majoritním vlastníkem PPF Group, N. V. byl až do své smrti na konci letošního března nejbohatší Čech Petr Kellner.

Autor: ČTK, tto

Nejčtenější

Newslettery