Immofinanz získal celý palác Na Příkopě s hračkářstvím Hamleys | E15.cz

Immofinanz získal celý palác Na Příkopě s hračkářstvím Hamleys

Daniel Novák

Daniel Novák

Bývalá banka na nákupní třídě v centru Prahy se plně dostala do rukou rakouské skupiny Immofinanz. Kromě proslulého hračkářství sídlí v budově i velké advokátní kanceláře.

Rakouská realitní skupiny Immofinanz získala plnou kontrolu nad lukrativní nemovitostí na pražské adrese Na Příkopě 14. Dosud se Rakušané o budovu dělili napůl s developerskou firmou Lordship. Serveru E15.cz to potvrdil Immofinanz.

„Objekt Na Příkopě 14 je jednou z našich klíčových nemovitostí v České republice. Plná akvizice posiluje naše stálá aktiva a naši pozici v segmentu prémiových budov v centru Prahy,“ uvedl Tomáš Stařík, šéf Immofinanz pro Českou republiku.

Vítek a Dospiva ovládli české kanceláře. V závěsu jsou další tuzemští miliardáři

Hodnotu transakce žádná ze stran nezveřejnila. Podle realitních specialistů však ceny na rušné nákupní třídě nízké nejsou.

„Ulice Na Příkopě je samozřejmě jednou z prémiových lokalit pro kancelářské a maloobchodní prostory. Proto vykazuje nejvyšší kapitálové hodnoty v Praze. Investice do kvalitních budov na této ulici jsou v každém portfoliu považovány za trofej, a z toho důvodu jsou investoři ochotni přijmout i nízký čtyřprocentní výnos,“ komentoval Ben Maudling, generální ředitel poradenské společnosti Savills pro Česko a Slovensko.

Budova má celkem 17 tisíc metrů čtverečních retailových a kancelářských ploch. Klíčovým nájemcem je velké hračkářství Hamleys. Administrativní část si pronajímají advokátní kanceláře White & Case a DLA Piper. V budově sídlí rovněž coworkingové centrum HubHub. Novým nájemcem v budově je tuzemská pobočka globální služby Booking.com zaměřené na rezervace ubytování.

Obnovit hektar vinice stojí milion, další nákupy na Moravě nechystáme, říká manažer J&T Wine Holding Nešetřil

Nemovitost původně patřila Československé obchodní bance. Když se banka v minulosti zbavovala přebytečných realit v centru Prahy, získaly budovu skupiny Immofinanz a Lordship. Následně zahájily přestavbu. Kromě vlastnictví měly obě firmy rozdělené i role. Zatímco Lordship byl Na Příkopě v roli developera, fungoval Immofinanz až dosud hlavně jako finanční investor.

Immofinanz je firma s akciemi na vídeňské a varšavské burze. V portfoliu skupiny je kolem 220 nemovitostí zhruba za 4,3 miliardy eur. V Česku společnosti patří například síť nákupních parků Stop Shop nebo kancelářská centra v centru Prahy. Immofinanz vlastní rovněž budovu Gamma v kancelářském komplexu BB Centrum v Michli. Firmě se tam nedávno podařilo uskutečnit velkou nájemní transakci v podobě pronájmu více než 29 tisíc metrů čtverečních mobilnímu operátorovi O2.

Rakušané prodali v Brně kanceláře za miliardu

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!