Italům v Česku chátrají desítky domů a zámků | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Italům v Česku chátrají desítky domů a zámků

Daniel Novák

Italští investoři nakoupili v posledních dvou dekádách tuzemské nemovitosti za miliardy korun. Realitní profesionálové se domnívají, že v řadě případů byla motivem investic potřeba dostat peníze mimo dosah italského státu.

 

Italský realitní kapitál v České republice zažívá střídání generací. Na rozdíl od minulých let se na nákupy českých nemovitostí vydaly italské korporace. V posledních dvou desetiletích ale byly Praha a další české regiony pod akviziční palbou bohatých italských jednotlivců. Část z nich se nyní stahuje. Nemálo Italů však podle zjištění webu E15 Premium nechává své české državy chátrat. V Itálii jsou reality oblíbeným sektorem mafie pro praní špinavých peněz.

„Pokud na přelomu tisíciletí bylo možné mluvit o boomu italských privátních investic do pražských realit, dnes si soukromí investoři z Itálie spíše vybírají zisky, respektive své nemovitosti prodávají. Zároveň na českém trhu registrujeme nástup italského korporátního kapitálu,“ uvedl Prokop Svoboda, řídicí partner realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Institucionální investory s italským kapitálem v zádech reprezentují hlavně fondy z pojišťovací skupiny Generali Investments. Za zisky z pojistek koupily v posledním období například paláce Euro a Astra ve spodní části Václavského náměstí. Hned naproti si pořídily rovněž hotel. Aktuálně opravuje fond z Generali také secesní palác na Jungmannově náměstí.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatné1899 Kč
Ušetříte 489 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
fotoDarujte roční předplatnéNáhled předplatného1899 Kč Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce
Printová verze E15
Předplatné printového deníku E15
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!