Izraelský miliardář koupil developerský projekt v Karlíně | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Izraelský miliardář koupil developerský projekt v Karlíně

Daniel Novák

Daniel Novák

Developerská skupina AFI Europe koupila od realitní firmy Karlín Group projekt na výstavbu víceúčelového projektu nazvaného Block B v Praze 8. Na rohu karlínských ulic Thámova a Pernerova vybuduje byty, kanceláře a obchody.

„Zahájení stavebních prací plánujeme letos v zimě a předpokládaný termín dokončení je v závěru roku 2021. Celková investice přesáhne jednu miliardu korun,“ uvedl ředitel AFI Europe Doron Klein. AFI Europe patří do impéria izraelského miliardáře Lva Levieva.

Projekt bude mít přes deset tisíc metrů čtverečních užitné plochy. Většinu objektu zabere bydlení. Architektem stavby je slovinská kancelář Bevk Perović arhitekti. Na transakci s pozemkem se podílela konzultantská společnost Knight Frank.

J&T bude stavět v Londýně

Projekt má platné stavební povolení. O takové zboží je kvůli zdlouhavým povolovacím procesům na realitním trhu velký zájem. „Projektů s územním rozhodnutím, natož pak se stavebním povolením, v Praze naleznete pomálu. Pokud jsou, většinou si je developer drží v portfoliu,“ komentoval transakci Jan Hospodář, řídící partner v poradenské firmě 108 Investment Advisory.

Izraelský stavebník už má v lokalitě zkušenosti s výstavbou kancelářského centra AFI Karlín. „Karlín se bezesporu stal jednou z nejatraktivnějších pražských lokalit. Leží nedaleko centra, nabízí kompletní občanskou vybavenost, dostatek zeleně a spoustu možností pro příjemné trávení volného času,“ vysvětlil volbu Karlína pro novou akvizici ředitel AFI Europe Doron Klein.

Společnost Karlín Group se k prodeji projektu rozhodla kvůli tomu, že se chce soustředit na jiné stavby. Mimo jiné aktuálně staví soukromé studentské koleje Student House v Holešovicích.

Magazín E15 „Jak vydělat na pronájmu“ objednávejte zde >>>

Reportáž E15: obří brownfield v Bubnech čekají změny, prohlédněte si jeho současný stav
E15 v terénu: Okolí Nákladového nádraží Žižkov připomíná odvrácenou tvář Prahy
Česká pošta se opět snaží prodat někdejší smíchovský klášter, s cenou jde výrazně dolů
Glosa Štěpána Brunera: Smartwings aneb čekání na Ježíška

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!