J&T plánuje zábavní park za čtyři miliardy, možná v Česku. Ale chce dotace | E15.cz

J&T plánuje zábavní park za čtyři miliardy, možná v Česku. Ale chce dotace

Igor Rattaj
Igor Rattaj
• 
ZDROJ: Euro, Martin Pinkas

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Finanční skupina J&T zvažuje na Slovensku, v Česku nebo v Polsku postavit zábavní park za 150 milionů eur (cca 4,1 miliardy korun), ve kterém by mohlo najít práci asi 1500 lidí. Listu Sme to řekl partner J&T Igor Rattaj. Záměr počítá s vybudováním horské dráhy a řady atrakcí pro děti.

Definitivní rozhodnutí o to, zda bude záměr realizován, by mělo padnout během půl roku. „Chceme vybudovat park víkendového typu, abyste přišli na pár dnů. Takovéto parky jsou v Německu nebo v západní Evropě, no na východě není nic,“ uvedl Igor Rattaj.

J&T by měla projekt financovat a postavit, zábavní park by podle Sme provozovala společnost Tatry mountain resorts (TMR), která například spravuje lyžařská střediska na Slovensku a také největší český ski areál ve Špindlerově Mlýně. Zábavní centrum na ploše 80 až 100 hektarů by mělo přilákat návštěvníky z Česka, Slovenska, Maďarska i Polska.

O umístění investice rozhodnou patrně přísliby výhod, které firma dostane. „Budeme se ptát vlády, co nám dá za to, abychom to postavili na Slovensku. Popravdě, na Slovensku nám dá po hlavě, ať se klidíme pryč, protože jsme J&T. Česká vláda se možná už tak chovat nebude a polská vláda se vůči nám bude chovat jako ke standardnímu zahraničnímu investorovi. Toto je jen příklad, doufám, že to v skutečnosti tak nebude,“ řekl Rattaj.

Mohou získat dotace

Sme s odvoláním na vyjádření českého ministerstva průmyslu a obchodu napsalo, že Česko investice do zábavního průmyslu nedotuje. Na Slovensku či v Polsku by investor prý mohl získat daňové prázdniny nebo dotace.

O výstavbě zábavního parku po vzoru Disneylandu a Legolandu se na Slovensku spekulovalo už dříve. TMR zvažovala projekt ve Vysokých Tatrách s názvem Krtkoland, pojmenovaný po slavné postavičce krtečka. Podle Rattaje jednání s majiteli práv na krtečka ovšem zamrzla, ale prý nejsou zcela ztracena.

Igor Rattaj: TMR a Snowhill - sňatek z rozumu

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.