J&T Real Estate postaví v Bratislavě bytovou čtvrť za miliardy | E15.cz

J&T Real Estate postaví v Bratislavě bytovou čtvrť za miliardy

Daniel Novák

V bratislavské městské části Trnávka vznikne nová čtvrť. Bude v ní přes tisíc bytů. Projekt nazvaný Ovocné sady bude zvláště v první fázi zaměřený hlavně na mladé lidi.

„Chceme této části Trnávky vdechnout život a udělat z ní plnohodnotnou čtvrť. Zatímco přes den bude největší pohyb v blízkých obchodních a administrativních objektech, odpoledne a podvečer přinesou území život obyvatelé obytných domů a jejich děti,“ uvedl Pavel Pelikán, výkonný ředitel J&T Real Estate.

Architektem projektu bude slovenské studio GFI. To se už u východních sousedů podílelo na řadě významných staveb. Loni GFI vyhrálo soutěž na renovaci dominanty německého Hamburgu, televizní věže Telemichel.

Město musí být živé, nesmí se stát muzeem, říká architekt chystající čtvrť u Masaryčky

Výši investice ani další detaily projektu Ovocné sady zatím developer neodkryl. Z pohledu investovaného kapitálu se ale podobně velké projekty zpravidla pohybují v miliardách korun.

Pro J&T Real Estate to není zdaleka jediný stavební projekt v Bratislavě. Developer nedávno představil obří plán pojmenovaný Spojená Bratislava. Propojit má oba břehy Dunaje. Za zhruba 31 miliard korun tam vznikne bratislavská obdoba Manhattanu. Mimo jiné bude zahrnovat 4200 bytů, sportoviště a nové tramvajové tratě.

Miliardář Němec rozjíždí stavby v lukrativních částech Prahy

V Bratislavě staví také skupina Penta. Ta si z developerského byznysu udělala v Praze jeden z hlavních pilířů svého podnikání.

Ve slovenské stejně jako v české metropoli spolupracují miliardáři z Penty při výstavbě s britským projektantským studiem Zaha Hadid Architects. Na bratislavském i pražském trhu působí rovněž developerské holdingy HB Reavis a Finep.

Tomáš Pitr udělal velký obchod v realitách
Byty raketově zdražují, má ještě smysl do nich investovat? Podívejte se, co radí Martin Burda
Majitelé tržnice Sapa stavějí v centru Prahy

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!