Byty raketově zdražují, má ještě smysl do nich investovat? Podívejte se, co radí Martin Burda | E15.cz

Byty raketově zdražují, má ještě smysl do nich investovat? Podívejte se, co radí Martin Burda

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Investice do realit vzbuzují v Česku značnou pozornost. Vzhledem k vývoji cen nemovitostí jde o logický krok. Konkrétně v Praze se začaly ceny nových bytů výrazně zvedat zhruba před dvěma lety a od té doby jsou v hlavním městě byty dražší téměř o polovinu. Podobně rychle rostou i ceny starší zástavby. Šéf fondu Sirius Investments Martin Burda ale upozorňuje, že takový trend nemusí nevydržet dlouho.

Jen letos nové pražské byty meziročně zdražily o dvacet procent. Metr čtvereční tak v průměru na podzim stojí 83 tisíc korun. V porovnání s koncem prvního pololetí to představuje téměř o desetinový nárůst.

Šéf fondu Sirius Investments Martin Burda radí s investicí do nového bydlení momentálně vyčkat. Ceny jsou podle jeho názoru přemrštěné.

Ke zdražování vede mimo jiné nedostatečná nabídka na realitním trhu. Údaje vyplývají z dat developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group.


Plánujete investice a potřebujete poradit? Využijte služeb poradny E15 Premium, kde vám na vaše otázky odpovídají lidé, kteří se investicemi sami živí >>>


šéf fondu Sirius Investments Martin Burda

Více na http://nazory.e15.cz/rozhovory/zname-na-burze-znamena-drahe-rika-martin-burda-1332006