Kellnerova PPF chce u dálnice do Moskvy postavit průmyslový areál | e15.cz

Kellnerova PPF chce u dálnice do Moskvy postavit průmyslový areál

David Vagaday

David Vagaday

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developerská divize skupiny PPF zvažuje stavbu průmyslovo-logistického areálu na okraji ruského města Ufa. Komplex by měl vyrůst na 12hektarovém pozemku u dálnice M5, přibližně 1400 kilometrů východně od Moskvy. Firma nyní předběžně vyjednává s potencionálními zájemci o pronájem výrobních hal a skladů, výši investive nezveřejnila.

Pozemek o rozloze 12,4 hektaru patří přímo společnosti PPF Real Estate Russia. „Disponuje inženýrskými sítěmi a také vlastní železniční vlečkou pro vybudování kontejnerového překladiště,“ sdělil serveru E15.cz mluvčí PPF Radek Stavěl.

Podle něj využitelná plocha pro sklady a komunikace na parcele může být až 60 tisíc metrů čtverečních, přičemž minimálně polovinu chce firma pronajmout předem dohodnutým zájemcům. PPF totiž u logistických nemovitostí v Rusku prosazuje zásadu built-to-suit, tedy výstavbu skladů pro konkrétní klienty.

„Nyní je projekt ve fázi takzvaného predevelopmentu, kdy PPF předběžně vyjednává s potenciálními nájemci a na základě výsledků těchto jednání se bude rozhodovat o případné realizaci,“ dodal Stavěl.

Zájem mají maloobchodní i výrobní podniky

K možným zájemcům patří podle ruských médií maloobchodní potravinářské firmy, logističtí operátoři i výrobní podniky. Pokud by se projekt realizoval, hodlá jej PPF Real Estate dokončit do závěru příštího roku.

Pozemek leží u dálnice M5, která propojuje hlavní město Republiky Baškirie Ufu s Moskvou, poblíž obce Demo na okraji Ufy. Ruská metropole Moskva je vzdálená zhruba 1400 kilometrů západním směrem.

Velká realitní firma

Skupina PPF českého miliardáře Petra Kellnera patří v Rusku mezi největší realitní firmy. Časopis Forbes ji zařadil v žebříčku králů ruských nemovitostí na 22. pozici, předloňský zisk z realitního podnikání odhadl na 125 milionů dolarů.

PPF Real Estate Russia provozuje či buduje čtyři obchodně-administrativní centra a dva logistické areály. Do jejího portfolia patří třeba velký logistický park Trilogy Park Tomilino u Moskvy nebo nákupní centrum M5 Mall v Rjazani. Zásadní investicí ve výši 170 milionů dolarů se stalo multifunkční centrum Mitino Park na severozápadě Moskvy. Projekt sice zablokovaly protesty místních obyvatel, soud ale před rokem povolil jeho pokračování.

Nejčtenější

Newslettery