Magnát Vítek koupil od Ringo Starra panství v Anglii za půl miliardy | E15.cz

Magnát Vítek koupil od Ringo Starra panství v Anglii za půl miliardy

Radovan Vítek
Radovan Vítek
• 
ZDROJ: CTK/Sulova Katerina

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bubeník někdejší slavné britské skupiny The Beatles Ringo Starr prodal své honosné sídlo v Anglii českému realitnímu magnátovi Radovanu Vítkovi za 13,5 milionu liber (502 milionů korun), uvedl dnes britský list Daily Mail. Dřívější zprávy z Británie spekulovaly o ceně kolem 600 milionů korun.

Panství Rydinghurst o rozloze 200 akrů, jehož historie sahá do 17. století, leží asi 60 kilometrů od Londýna v hrabství Surrey nedaleko města Cranleigh. Vedle samotného domu s osmi ložnicemi zahrnuje čtyři menší chaty, vnitřní bazén, tělocvičnu a saunu, koňské stáje, krytou jízdárnu a heliport.

O transakci informoval v únoru časopis Forbes. Vítek podle něj tehdy nechtěl transakci komentovat, ani upřesnit, za kolik objekt kupuje. Podle jeho dřívějších vyjádření by rád v Anglii část roku žil. V londýnské čtvrti Belgravia má také honosný dům.

Ringo Starr koupil dům v roce 1999 za zhruba tři miliony dolarů (v současném kurzu téměř 74 milionů korun) a britský tisk spekuloval, že aktuálně může být cena až desetinásobná. Forbes odhadoval, že Vítek si dohodl cenu maximálně 25 milionů dolarů (615 milionů korun).

Starr zdůvodnil prodej sídla tím, že chce více času trávit ve Spojených státech. „Stěhujeme se do Los Angeles. Měli jsme ten dům 15 let, ale moc času jsme v něm netrávili. Los Angeles je teď pro nás to správné místo,“ vysvětlil podle Forbesu slavný bubeník britským novinářům. Jeho ženou je americká herečka, modelka a psycholožka Barbara Bachová, známá díky své někdejší roli Bond girl ve filmu o Jamesi Bondovi.

Majetek Radovana Vítka loni podle tehdejších odhadů činil zhruba 1,3 miliardy dolarů (podle současného kurzu téměř 32 miliard korun). Ringo Starr disponuje podle Daily Mail majetkem za zhruba 190 milionů liber (asi sedm miliard korun).

Autor: ČTK