Nejluxusnější byty z projektu Penty na dejvickém kulaťáku možná čeká aukce | E15.cz

Nejluxusnější byty z projektu Penty na dejvickém kulaťáku možná čeká aukce

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skupina Penta zvažuje využít realitní horečky a nabídnout nejlepší byty ze svého developerského projektu v Praze na Vítězném náměstí v aukci. Stavbu plánuje zahájit za rok a půl.

Po letech bouřlivých diskusí se developerský projekt v Praze na Vítězném náměstí výrazně hýbe dopředu. Dejvická radnice již podepsala smlouvu o prodeji pozemku s miliardářskými skupinami Penta a Kaprain za částku převyšující 120 milionů korun. Na parcele mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunská vznikne v projektu nazvaném Victoria Palace sto bytů. Celková investice bude tři čtvrtě miliardy korun.  

„Cena za pozemek byla stanovena znaleckým posudkem vypracovaným nezávislou a renomovanou odbornou společností EY. Podmínky transakce odpovídají návrhům radnice, tedy jsme s nimi rozhodně spokojeni,“ řekl na dotaz deníku E15 starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP09).

Avšak Zastupitelům za Stranu zelených a KSČM částka připadala nízká. Kromě kupní ceny ale bude mít dejvická radnice příjem ještě z pronájmu přízemí budovy, kde bude supermarket a další komerční prostory. Součástí transakce je totiž možnost, aby Praha 6 tuto část stavby po dokončení odkoupila.  

Před prvním kopnutím do země musí developer ještě získat územní rozhodnutí a stavební povolení. „Pokud všechno půjde dobře, začneme stavět v polovině roku 2019. Do prodeje ale dáme byty již na začátku příštího roku,“ uvedl realitní manažer Penty David Musil.

Byty budou stát v průměru 120 tisíc korun za metr čtvereční, a to bez daně z přidané hodnoty. Průměrná cena bytů v Praze 6 je zhruba 73 tisíc korun za čtvereční metr, vyplývá z údajů poradenské společnosti Deloitte a projektu CenovaMapa.org.  

Penta si však vzhledem k současné realitní horečce natolik věří, že například horní byty s výhledem na Pražský hrad nabídne ještě dráž. „Zvažujeme, že bychom je prodali v aukce,“ dodal Musil z Penty. Takováto forma prodeje by byla na trhu ojedinělá.  

Na parcele využívané v současnosti jako parkoviště původně plánovala výstavbu kancelářské budovy skupina PPF. Projekt z dílny architekta Radana Hubičky byl znám pod názvy Lední medvěd nebo Line. Skupina nejbohatšího Čecha Petra Kellnera ovšem nedokázala v Dejvicích stavbu protlačit.

Projekt v roce 2016 získal napůl s Pentou někdejší Kellnerův parťák Karel Pražák se svou skupinou Kaprain. Zavrhli původní projekt a přišli se zcela jiným řešením v podobě bytové stavby. Jejím architektem je Jakub Cigler. Ten už pro Pentu projektoval v centru metropole její dosud nejznámější stavbu Florentinum.