Obyvatelé protestují proti stavbě na Nikolajce, chystají žalobu na Central Group | e15.cz

Obyvatelé protestují proti stavbě na Nikolajce, chystají žalobu na Central Group

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obyvatelé protestující proti výstavbě obytných domů v ulici U Nikolajky v Praze 5 si nechají zpracovat odborný posudek zastavěnosti daného území. Následně chtějí podat žalobu a posudek předložit radnici Prahy 5. Podle místních jsou dva bytové domy budované firmou Central Group předimenzované a zhorší dopravu a životní prostředí v okolí.

Posudek by obyvatelé chtěli mít hotový do 14. ledna, kdy jej chtějí předložit radním městské části, sdělil předseda Strany zelených v Praze 5 a zástupce platformy ZaPět Lukáš Budín s tím, že pokud by jej rada schválila, mohla by se radnice přidat jako vedlejší účastník k obyvatelům, kteří již připravují žalobu proti územnímu rozhodnuti a proti stavebnímu povolení. Developer již dříve deklaroval, že má všechna potřebná povolení a staví v souladu se zákonem.

Dále chtějí obyvatelé založit občanské sdružení Nová Nikolajka, vlastní internetové stránky a dokončují petici proti výstavbě. Lidem vadí, že je stavba o rozměrech 55 tisíc metrů krychlových podle jejich názoru předimenzovaná a zhorší životní prostředí a dopravní situaci.

Výstavbu zahájila firma na začátku prosince 2013, kdy vykácela asi 400 stromů. „Na základě pravomocného stavebního povolení byla zahájena stavba a předpoklad jejího dokončení je do poloviny roku 2015,“ uvedla tehdy mluvčí firmy Martina Pavlisová.

Protesty proti stavbě začaly již v roce 2004. Firma chce na konci ulice U Nikolajky vystavět dva bytové domy. V nich by mělo být až 140 nových bytů. V projektu je počítáno i s podzemními garážemi. Hotov by měl být v roce 2015. Firma získala všechna potřebná povolení.

Autor: ČTK

Nejčtenější

Newslettery