Orco uzavřelo rok s miliardovou ztrátou | E15.cz

Orco uzavřelo rok s miliardovou ztrátou

Orco
Orco
• 

ČTK

Share on Facebook Messenger
Developerská společnost Orco se loni propadla do ztráty 43,5 milionu eur, což je asi jedna miliarda korun. Hlavní příčinou ztráty je restrukturalizace firemních dluhopisů.

Ztráta firmy je mírnější, než očekávali analytici. V roce 2010 Orco vytvořilo zisk 233,4 milionu eur. Výnosy Orka v roce 2011 klesly na 158 milionů eur (přibližně 3,9 miliardy korun) z předloňských 295 milionů eur (zhruba 7,3 miliardy korun).

Firma se v minulých letech potýkala s vysokým zadlužením. Analytik Komerční banky Miroslav Adamkovič minulý týden uvedl, že dluhy zůstávají pro firmu rizikem dál. Není totiž jisté, že se Orku podaří přesvědčit většinu držitelů dluhopisů, aby souhlasili s plánovanou výměnou obligací za akcie. Generální ředitel Orka Jean Francois Ott dnes ale uvedl, že rok 2012 by měl být pro firmu rokem obratu.

Jak se vyvíjí cena akcií developera Orco

Graf 29. 3. 2012. Autor: nosek.mn@gmail.com

Centrem podnikání developera je kromě Prahy také Berlín, Varšava a Budapešť. Naopak například z Ruska se Orco stahuje. V Praze patří mezi hlavní chystané projekty Orka zástavba území kolem bývalého nádraží v Bubnech. S akciemi firmy se obchoduje také na pražské burze.

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.