Penta koupila areál bývalého pivovaru v Nuslích. Chce tam postavit novou čtvrť | E15.cz

Penta koupila areál bývalého pivovaru v Nuslích. Chce tam postavit novou čtvrť

ČTK

Areál bývalého pivovaru v pražských Nuslích získala investiční skupina Penta. Na místě plánuje postavit novou čtvrť za dvě miliardy korun. Cenu, kterou za tři hektary pozemků v širším centru metropole zaplatila, Penta nezveřejnila. Informaci přinesly Hospodářské noviny.

Dokončení akvizice potvrdil manažer skupiny Michal Nečesánek. "Podařilo se nám scelit tři hektary pozemků od třech nezávislých vlastníků a díky tomu nyní kontrolujeme celý areál," řekl Nečesánek.

Podle realitních poradců, které deník oslovil, se kupní cena mohla pohybovat od 150 milionů do 400 milionů korun, ale mohla být i vyšší. Největší část nemovitosti koupila Penta od společnosti Prosperita holding.

Nákupní kolotoč: české firmy čeká rok velkých obchodů

Součástí pozemků je památkově chráněná budova bývalého nuselského pivovaru, která by po rekonstrukci mohla nabídnout zhruba 10 tisíc metrů čtverečních využitelné plochy. Zbylé budovy v areálu plánuje Penta zbourat a na jejich místě postavit stovky bytů. Přestavba by mohla začít už za tři roky.

Penta je středoevropská investiční skupina, založená v roce 1994. Působí zejména ve zdravotnictví, finančních službách, výrobě, maloobchodu a v realitním developmentu. Skupina působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě a Mnichově.

V Praze Penta vybudovala administrativní komplex Florentinum, který loni prodala čínské skupině CEFC. V hlavním městě vlastní ještě kancelářský komplex Aviatica v areálu Waltrovka v Jinonicích. Postupně ho doplní bytovými a rodinnými domy. Letos chce Penta zahájit také stavbu na pozemcích mezi Masarykovým nádražím a Florencí, kde plánuje vybudovat komplex administrativních budov s obchody a restauracemi, ale také park podle projektu architektky Zahy Hadidové.

Pražský projekt půjčování kol skřípe, úřad se zastal neúspěšného uchazeče

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!