Penta plánuje ve Varšavě další kanceláře, na pozemcích po staré tiskárně | E15.cz

Penta plánuje ve Varšavě další kanceláře, na pozemcích po staré tiskárně

Bývalá varšavská tiskárna Dom Slowa Polskiego
Bývalá varšavská tiskárna Dom Slowa Polskiego
• 
ZDROJ: CC BY-SA 3.0 PL: Adrian Grycuk; Wikimedia

ČTK

Share on Facebook Messenger
Středoevropská investiční skupina Penta Investments koupila ve Varšavě pozemek bývalé tiskárny Dom Slowa Polskiego. Chce na něm postavit kancelářskou budovu. Celkem do svého druhého realitního projektu v Polsku investuje kolem 60 milionů eur, tedy v přepočtu asi 1,6 miliardy korun.

Prodej majetku tiskárny, která je v likvidaci, se uskutečnil prostřednictvím veřejné aukce na začátku letošního roku. Výstavba ve čtvrti Wola má začít během dvou let po získání potřebných povolení. Dokončení budovy o ploše 28 tisíc metrů čtverečních firma plánuje na rok 2019.

„Tato transakce je další krok v budování pozice skupiny Penta na trhu komerčních nemovitostí v Polsku, který je podle nás velmi atraktivní,“ uvedl senior manažer Penty Damian Grzywacz.

Pětina hodnoty všech aktiv

Loni v dubnu skupina koupila ve čtvrti Mokotow pozemek, kde plánuje stavbu kancelářského komplexu o velikosti 25 tisíc metrů čtverečních. Reality tvoří více než pětinu hodnoty aktiv skupiny Penta. Celkem na konci loňského roku disponovala 213 600 metry čtverečních, z toho 71 procent tvořily kanceláře.

Penta byla založena v roce 1994. Působí zejména ve zdravotnictví, finančních službách, výrobě, maloobchodu a v realitách. Spravuje jediný fond svých partnerů, akcionářů společnosti. Skupina působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě a Mnichově. Loni jí klesl čistý zisk o 30 procent na 70 milionů eur (1,92 miliardy korun).

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.