Praha vykoupila většinu pozemků na Vidouli. Stálo ji to přes 200 milionů | E15.cz

Praha vykoupila většinu pozemků na Vidouli. Stálo ji to přes 200 milionů

Michal Kalina

Když pražští zastupitelé v březnu schválili nákup posledního většího pozemku na Vidouli za 43 milionů korun, udělali tím symbolickou tečku za dohady a spory o budoucnosti této přírodní památky. Je jasné, že odpůrci výstavby bytových domů uspěli a zároveň se přiblížila realizace rekreačního areálu, který plánuje Praha 5.

„Klíčové pozemky včetně přístupů již máme pohromadě, zbývá dořešit některé menší. Pozemky by měly být postupně převedeny do správy Prahy 5,“ řekl deníku E15 magistrátní radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Magistrát na nákupech

Fyzickým osobám i firmám magistrát za parcely na stolové hoře nad pražskými Košíři vyplatil už přes 200 milionů korun, k tomu směňuje s developerem své pozemky podle znaleckých posudků za 250 milionů. 

„Se společností Finep jsme domluveni na směně za magistrátní pozemky ve Stodůlkách, na Střížkově a ve Vysočanech, kde již společnost staví či bude stavět,“ uvedl Chabr. Finep, který větší plochu na Vidouli dříve vlastnil spolu s dalším developerem, firmou Rodop, má navíc městu doplatit zhruba 100 milionů za rozdíl v cenách pozemků.

Hlavní město část ploch na Vidouli historicky vlastnilo a další od roku 2017 vykupuje či směňuje. Některé parcely patřily nebo ještě patří restituentům a také ministerstvu obrany, které zde donedávna udržovalo objekty po bývalé základně protiletadlové obrany.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatné1899 Kč
Ušetříte 489 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
fotoDarujte roční předplatnéNáhled předplatného1899 Kč Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce
Printová verze E15
Předplatné printového deníku E15
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!