Praha vykoupila většinu pozemků na Vidouli. Stálo ji to přes 200 milionů | e15.cz
Štítek Premium

Praha vykoupila většinu pozemků na Vidouli. Stálo ji to přes 200 milionů

Michal Kalina

Michal Kalina

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Když pražští zastupitelé v březnu schválili nákup posledního většího pozemku na Vidouli za 43 milionů korun, udělali tím symbolickou tečku za dohady a spory o budoucnosti této přírodní památky. Je jasné, že odpůrci výstavby bytových domů uspěli a zároveň se přiblížila realizace rekreačního areálu, který plánuje Praha 5.

„Klíčové pozemky včetně přístupů již máme pohromadě, zbývá dořešit některé menší. Pozemky by měly být postupně převedeny do správy Prahy 5,“ řekl deníku E15 magistrátní radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Magistrát na nákupech

Fyzickým osobám i firmám magistrát za parcely na stolové hoře nad pražskými Košíři vyplatil už přes 200 milionů korun, k tomu směňuje s developerem své pozemky podle znaleckých posudků za 250 milionů. 

„Se společností Finep jsme domluveni na směně za magistrátní pozemky ve Stodůlkách, na Střížkově a ve Vysočanech, kde již společnost staví či bude stavět,“ uvedl Chabr. Finep, který větší plochu na Vidouli dříve vlastnil spolu s dalším developerem, firmou Rodop, má navíc městu doplatit zhruba 100 milionů za rozdíl v cenách pozemků.

Hlavní město část ploch na Vidouli historicky vlastnilo a další od roku 2017 vykupuje či směňuje. Některé parcely patřily nebo ještě patří restituentům a také ministerstvu obrany, které zde donedávna udržovalo objekty po bývalé základně protiletadlové obrany.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Newslettery