Ruští investoři koupili Slovanský dům v centru Prahy | E15.cz

Ruští investoři koupili Slovanský dům v centru Prahy

Slovanský dům
Slovanský dům
• 
ZDROJ: Pinkas Martin/Euro
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruští investoři a skupina FID Group koupili od americké firmy Invesco Real Estate známé nákupní a kancelářské centrum Slovanský dům v ulici Na Příkopě v centru Prahy. Prodejní cenu společnosti nezveřejnily. Když Invesco Real Estate Slovanský dům v roce 2006 kupovala, zaplatila za komplex na nejdražší pražské ulici 2,5 miliardy korun.

Slovanský dům přitom americká společnost považovala za svou vlajkovou loď investic ve střední a východní Evropě. Z regionu se však stáhnout nechystá. „Rozhodně budeme usilovat o další investice v regionu a věřím, že ještě tento rok stihneme dokončit několik dalších významnějších. A to jak v ČR, tak i v Polsku,“ prohlásil ředitel transakcí v Invesco Real Estate Tomáš Pícha.

Další budovy plánuje nakoupit i investiční skupina FID Group. „Pro naši skupinu je akvizice Slovanského domu výsledkem naší dlouhodobé spolupráce se zahraničními partnery. Do několika měsíců bychom chtěli dokončit další zajímavé investiční příležitosti, na kterých momentálně pracujeme,“ poznamenal zástupce kupující strany Daniel Farnbauer.

Kancelářské a maloobchodní plochy jsou téměř plne obsazeny

Slovanský dům nabízí přes 22 tisíc metrů čtverečních kancelářských a maloobchodních ploch. Ty jsou takřka zcela pronajaty, k nájemcům patří například společnosti Cinema City, Nike, Bloomberg či ECE.

Pražská ulice Na Příkopě je nejdražší ulicí nejen v hlavním městě, ale v celém Česku. Na konci letošního třetího čtvrtletí obchodníci za jeden metr čtvereční platili měsíčně 180 až 185 eur (4960 až 5059 korun). To je o něco více než v Pařížské ulici, která je s luxusem primárně spojována.

Majitele může změnit i Palladium a Hilton

V Praze se kromě prodeje Slovanského domu schyluje ještě k dalším zajímavým transakcím v realitním byznysu. Podle informací deníku E15 se v hlavním městě prodává centrum Palladium, z čehož může být možná vůbec největší letošní obchod v realitách. Majitele patrně změní i karlínská budova hotelu Hilton. Globální hotelový řetězec je ale v největším českém hotelu připraven zůstat.