Špička evropského realitního trhu: úvěry v Česku patří k nejméně problémovým | E15.cz

Špička evropského realitního trhu: úvěry v Česku patří k nejméně problémovým

ČTK

Vstoupit do diskuze
0

Česká republika zůstává v kvalitě realitních úvěrů v evropské špičce. Podle studie poradenské společnosti KPMG ČR zde dosáhl podíl bezproblémových úvěrů v tomto oboru 95 procent. Česko se tak řadí na úroveň Švédska, Německa a Velké Británie. KPMG výsledky studie, které se zúčastnilo přes 100 bank ve 21 evropských zemích, zveřejnila dnes na setkání s novináři.

Polovina evropských realitních investic se uskutečnila na britském a německém trhu, jejich objem ale v obou zemích klesl. "Dlouhodobě dominoval jako nejdůležitější faktor pro realitní trh celkový ekonomický vývoj. Letos se na stejnou úroveň důležitosti u investorů dostaly kroky centrálních bank a ECB. Během průzkumu zaznívaly tyto komentáře významně také v České republice," uvedl partner KPMG ČR Pavel Kliment.

V Česku bankéři stále nejraději financují projekty bytového developmentu. Poskytování úvěrů v cizí měně je nejrozšířenější v Česku, Rumunsku a Chorvatsku. Takřka výhradně jde o eura.

V České republice se podle studie zvýšil počet bank, které jsou ochotné nabídnout úrokové marže pod dvě procenta. Úroková marže je rozdíl mezi úrokem, jímž banka úročí úvěry, a úrokem, kterým úročí vklady.

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.