Investice do nemovitostí v Česku by se letos mohly přehoupnout přes tři miliardy | E15.cz

Investice do nemovitostí v Česku by se letos mohly přehoupnout přes tři miliardy

Investice do nemovitostí v České republice budou letos podle poradenské společnosti CBRE nejvyšší v historii. Měly by dosáhnout hranice tři miliard euro (cca 81 miliard korun), zhruba o čtyři procenta více než loni. Realitním investicím dominuje kancelářský sektor, následuje maloobchod. CBRE to dnes uvedla ve své zprávě.

Ve třetím čtvrtletí dosáhl celkový objem investic 13,4 miliardy eur ve 13 transakcích. Na Prahu připadalo 88 procent této hodnoty. Bylo to hlavně díky dvěma obchodům nad hranicí 100 milionů eur (2,7 miliardy korun). Jednalo se o prodej City Tower a prodej Galerie Harfa a Harfa Office Park. Aktivní byli ve třetím čtvrtletí převážně čeští investoři, na které připadaly tři čtvrtiny celkového objemu.

Hodnota investic od začátku roku do konce září dosáhla 1,46 miliardy euro (39,4 miliardy korun), meziročně o 42 procent méně. Podle CBRE však poslední čtvrtletí překoná celkový objem investic za prvních devět měsíců. "Objem transakcí je aktuálně bezprecedentně vysoký. Předpokládáme, že letošní rok bude rekordní," uvedl ředitel oddělení investic CBRE Chris Sheils.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.