Stanici v Horažďovicích přestaví za půl miliardy Berger Bohemia | E15.cz

Stanici v Horažďovicích přestaví za půl miliardy Berger Bohemia

Stanici Horažďovice-předměstí čeká rekonstrukce
Stanici Horažďovice-předměstí čeká rekonstrukce
• 
ZDROJ: Qwertz0451 via Wikimedia Commons (public domain)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Železniční stanici v Horažďovicích předměstí zrekonstruuje za více než půl miliardy korun stavební společnost Berger Bohemia. Kromě rekonstrukce kolejiště vzniknou nová nástupiště, ke kterým se cestující dostanou podchodem pod kolejemi. Součástí zakázky za téměř 547 milionů korun je dále modernizace zabezpečovacího zařízení a informačního zařízení pro cestující včetně staničního rozhlasu.

Stavební práce na modernizaci stanice byly zahájeny v prosinci a dokončení se očekává letos v říjnu, řekl Jakub Ptačinský, mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), která je investorem oprav. Další tři měsíce by poté měly trvat návazné a administrativní práce, stavba by ale měla být již hotova.

Stanice Horažďovice předměstí se nachází na hlavní trati mezi Plzní a Českými Budějovicemi. Po rekonstrukci jí budou moci vlaky projíždět 120kilometrovou rychlostí. Ve stanici rovněž vznikne nová budova pro uložení technologií potřebných k provozu na trati. 

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.