Stavebnictví se propadlo, buduje se málo inženýrských staveb | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Stavebnictví se propadlo, buduje se málo inženýrských staveb

ČTK

Stavební produkce v Česku v únoru zrychlila meziroční pokles na sedm procent z lednových revidovaných 1,4 procenta. 

Na výsledku se negativně podepsal zejména propad inženýrského stavitelství, naopak pozemní stavitelství pokles stavební výroby tlumilo. Informoval o tom dnes Český statistický úřad. Po očištění o vliv počtu pracovních dnů se stavebnictví v únoru snížilo o 5,6 procenta.

Produkce v pozemním stavitelství byla proti loňskému únoru bez očištění nižší o 0,2 procenta. V inženýrském stavitelství klesla o 28,7 procenta. Meziměsíčně celková stavební výroba stoupla o 0,3 procenta.

Ve sledovaném měsíci přibylo vydaných stavebních povolení, současně bylo zahájeno i dokončeno více bytů než o rok dříve. Úřady v únoru vydaly 5957 povolení ke stavbě, meziročně jich bylo o 3,8 procenta více. Bytů se začalo stavět meziročně o 23,7 procenta více, a to 1999. Dokončeno jich bylo 1848 a proti loňskému únoru se jejich počet zvýšil o 11,3 procenta.

Pracovníků ve stavebnictví v únoru ubylo v podnicích s 50 a více zaměstnanci o 3,6 procenta. Jejich průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně vzrostla o procento na 30 090 korun.

Sněmovna schválila novelu stavebního zákona

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!