CPI ve Varšavě koupila další kancelářský komplex | E15.cz

Třetí investice v jednom týdnu. CPI zase nakupovala ve Varšavě

Třetí investice v jednom týdnu. CPI zase nakupovala ve Varšavě
Radovan Vítek, většinový majitel realitní skupiny CPI
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK, oso

Společnost CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka koupila kancelářské budovy Equator II ve Varšavě. Informovala o tom firma, cenu neuvedla. 

Equator II, dokončená v roce 2011, má na 14 podlažích plochu k pronájmu 23 100 metrů čtverečních. Budova je podle CPI nyní téměř ze 100 procent obsazena.

Stejně jako další varšavské komplexy Eurocentrum a Equator IV, které společnost koupila loni, je na bulváru Aleje Jerozolimskie v centru města. CPI Property Group budovu Equator II získala od developerské společnosti Karimpol Polska.

CPI v tomto týdnu oznámila, že získala zhruba šestiprocentní podíl ve firmě Globalworth Real Estate Investments Limited, která vlastní kancelářské komplexy v Polsku a Rumunsku. Podle serveru E15 je hodnota podílu zhruba 3,3 miliardy korun a CPI by mělo být jedním z pěti hlavních akcionářů. Dále získala kancelářsou budouvu Green Corner.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. Vlastní nemovitosti v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku a v Chorvatsku, v menším rozsahu ve Švýcarsku, Francii, Rumunsku, Rusku a Británii. Vítek vlastní v CPI Property Group většinový podíl 87,8 procenta. Podle časopisu Forbes je jedním z osmi českých dolarových miliardářů.

Autor: ČTK, oso
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!