CPI koupila další kancelářskou budovu ve Varšavě | E15.cz

CPI pokračuje v polské expanzi, koupila další kancelářskou budovu ve Varšavě

CPI pokračuje v polské expanzi, koupila další kancelářskou budovu ve Varšavě
kancelářská budova Green Corner ve Varšavě
• 
Vladan Gallistl

Vladan Gallistl

Skupina CPI Property Group realitního magnáta Radovana Vítka pokračuje ve své expanzi na polském trhu, kterou zahájila ke konci loňského roku. Nyní koupila kancelářskou budovu Green Corner A ve Varšavě.

Kancelářské centrum koupila CPI PG od DWS Group. Cena nebyla zveřejněna. „Jedná se o důležité doplnění kancelářského portfolia CPI PG ve Varšavě,“ komentovala transakci Barbara Topolska, ředitelka polských aktivit CPI PG.

Budova ma sedm poschodí a nabízí k pronájmu plochu o rozloze necelých 15 tisíc metrů čtverečních. O akvizici firma informovala v oznámení pro burzu.

CPI investovala miliardy do vlastníka kancelářských center v Polsku a Rumunsku

Loni na podzim CPI oznámila, že chce do celkem deseti kancelářských budov ve Varšavě investovat celkem více než 800 milionů eur. „Trh s kancelářskými nemovitostmi stojí v Polsku na velice silných základech, navíc těží ze síly polského hospodářství a převisu poptávky ze strany domácích i zahraničních nájemců,“ uvedl tehdy Tomáš Salajka, šéf akvizic Vítkovy skupiny.

Na začátku tohoto týdne CPI koupila šest procent akcií společnosti Globalworth Real Estate Investments, která vlastní kanceláře v Polsku a Rumunsku. Hodnota podílu je nyní okolo 3,3 miliardy korun.

CPI opět vsadila na neobvyklé měny. V Singapuru vydala „věčné“ dluhopisy
Realitní magnát Vítek koupil další kancelářské centrum za miliardy korun

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!