Ukrajinci koupili obchodní areál Centro Ostrava | E15.cz

Ukrajinci koupili obchodní areál Centro Ostrava

David Vagaday

Realitní fond Focus Estate Fund koupil menší nákupní park Centro Ostrava. Obchodní areál funguje v ostravské části Třebovice od roku 2011 a momentálně je plně pronajatý, jeho dosavadním vlastníkem byl Emerging Europe Properties Fund z ostrova Jersey. Fond Focus Estate Fund, který je registrovaný na Kypru, ovládají ukrajinští byznysmeni.

 

Investice v Ostravě je pro Focus Estate Fund již druhou transakcí ve střední a východní Evropě, první byla akvizice polského nákupního centra letos v červnu. „V příštích dvou letech plánujeme rozšíření našich aktiv až do výše 50 milionů eur," citoval partnera fondu Maxima Školnicka server Eurobuildcee.com. Cenu za akvizici Školnick nezveřejnil.

Investoři prahnou po nákupních parcích, na lovu je i realitní magnát Vítek

Centro Ostrava sousedí v Třebovicích s hypermarketem Tesco, má 7700 metrů čtverečních prodejních ploch a zároveň disponuje územním rozhodnutím na dalších tři tisíce metrů čtverečních, o které se může rozšířit. Podle informací z jeho webu má osm nájemců. Jsou to Kasa, JYSK, Jitona, Breno, Super ZOO, Rossmann, Okay a Mountfield.

Focus Estate Fund se zaměřuje na středně velké maloobchodní nemovitosti ve střední a východní Evropě. Vede ho tým ukrajinských expertů, v jehož čele stojí řídící partner Andriy Kozin. Ten je akcionářem polské realitní firmy Kleba Invest a partnerem kyjevské skupiny Foxtrot skupiny.

Obchodní centrum Šestka změnilo majitele, koupila ho česká skupina Wood & Company

 

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!