Železničáři opraví pražský Negrelliho viadukt, rekonstrukce potrvá tři roky | E15.cz

Železničáři opraví pražský Negrelliho viadukt, rekonstrukce potrvá tři roky

Jan Šindelář

Jan Šindelář

Správa železniční dopravní cesty spouští po letech příslibů akci rekonstrukce Negrelliho viaduktu. V pondělí vypsala tendr na opravu 150 let starého mostu, předpokládaná hodnota zakázky činí 1,2 miliardy korun.

Součástí stavby bude i odstranění nepůvodních vestaveb a přístaveb. Oprava památky z dob počátků železnice u nás je první fází budování železničního spojení na letiště.

Práce se přitom neustále odkládaly, o zahájení oprav 1100 metrů dlouhého mostu mluvil už v roce 2012 tehdejší ředitel SŽDC Jiří Kolář. Náklady tenkrát odhadoval na 800 milionů korun.

Oprava by měla trvat přes tři roky, z toho po většinu doby bude most zcela uzavřen. Vlaky, které by normálně zajížděly na Masarykovo nádraží, budou končit v Bubnech.

Zatím není jasný způsob využití prostorů pod mostními oblouky. Zatímco někteří pražští politici v čele se Zelenými si zde představují kavárny a obchody, správa železnic by dala přednost čisté klenuté kráse bez zásahů.  

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.