Alibaba Jack Ma: Vytvoříme sto milionů pracovních míst | E15.cz

Šéf firmy Alibaba Jack Ma: Vytvoříme sto milionů pracovních míst do dvaceti let

Jack Ma, který řídí Alibabu, si předsevzal jeden z nejambicióznějších plánů, který možná snese srovnání s vizí šéfa Tesly Elona Muska kolonizovat mars. Chce v průběhu dalších dvaceti let vytvořit sto milionů pracovních míst. 

Jack Ma, šéf Alibaby a nejbohatší Čínan, má ambicozní plán, ve kterém chce vytvořit nových sto milionů pracovních míst: „Alibaba je společnost, která se chce zaměřit na řešení sociálních problémů. V dalších 20 letech chceme mít 2 miliardy spotřebitelů ve světě s tím, že budou obsluhováni ze strany 10 milionů profitabilních podniků a vytvořením 100 milionů pracovních míst,“ oznámil Ma v dopise pro akcionáře. V dopise také píše, že by se rád zaměřil na posílení digitální infrastruktury, která bude připravena na rozšíření digitálních plateb, cloud computing, big data a další oblasti budoucnosti.

Alibaba Group zaměstnávala v roce 2015 „jen“ 36 tisíc zaměstnanců, plán na zaměstnání 100 milionů osob tak může působit přinejmenším velmi nadneseně. Na druhé straně - společnost Alibaba se zaměřuje na e-commerce a je zprostředkovatelem prodeje, což je obor, na který je navázáno stovky tisíc až milionů pracovních míst prostřednictvím malých obchodních, ale i výrobních firem, které prodávají své výrobky a služby svým zákazníkům.

Čínský e-shop Alibaba bude nabízet české zboží, zatím jen dočasně

Největším světovým zaměstnavatelem je v současnosti americký obchodní řetězec Walmart, který zaměstnává 2,5 milionů osob.

Alibaba vznikla v roce 1999 a v posledních letech zažívá velmi dynamický růst. Tržní kapitalizace firmy už dosahuje téměř 260 miliard dolarů, společnost se tak pomalu může začít řadit mezi deset nejhodnotnějších firem světa. 

Alibaba koupil EyeVerify, chce zavést platby pomocí očí

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!