Česká sportovní aplikace Sportlito míří do světa. Investuje do ní Pale Fire Capital

David Holý, Pale Fire Capital

David Holý, Pale Fire Capital Zdroj: E15 Michael Tomeš

Česká investiční skupina Pale Fire Capital Jana Barty, Dušana Šenkypla, Davida Holého a Petra Krajička investuje vyšší desítky milionů korun do sportovní aplikace Sportlito, která nabízí sportovním fanouškům obsah pomocí vizuálních příběhů. Start-up založený bývalým kreativním ředitelem firmy Livesport Antonínem Parmou chce investici využít ke vstupu na globální trh.

Parma nadchl investory z Pale Fire Capital myšlenkou na vytvoření globální platformy rychlého sportovního zpravodajství pro mladé fanoušky. „Všichni partneři v Pale Fire Capital jsme sportovně naladění, ale v portfoliu jsme dosud neměli žádnou firmu, která by se sportem nějak zabývala. Ve Sportlitu vidíme obrovský potenciál,“ říká Šenkypl, zakládající partner Pale Fire Capital.

Příběh Sportlita se začal psát na konci roku 2019. Na počátku stál Antonín Parma, dlouholetý kreativní ředitel společnosti Livesport a bývalý spolumajitel reklamní agentury Nydrle.

Sportlito umožňuje každému fanouškovi být svědkem těch nejzajímavějších okamžiků jeho oblíbených hráčů a klubů prostřednictvím vizuálních příběhů. Ty jsou utvářeny živě pomocí algoritmu na základě jeho preferencí, aktualizované v reálném čase a snadno sdílitelné s ostatními.

„Vyvíjíme řešení, které umožňuje celý proces tvorby obsahu automatizovat. Využíváme k tomu sportovní data v reálném čase a streamu fotografií od nejlepších sportovních fotografů přímo na hřišti. V datech umíme nacházet momenty, které jsou pro fanouška relevantní, sestavit k nim veškeré potřebné informace a ty zasadit do širšího kontextu,“ popisuje Antonín Parma, zakladatel Sportlita. 

Nedávno Sportlito také uzavřelo dlouhodobé strategické partnerství s agenturou Getty Images, která patří mezi největší poskytovatele sportovních fotografií na světě a zajišťuje služby pro řadu špičkových sportovních klubů a federací.

Sportlito již také stačilo upoutat pozornost fotbalových velkoklubů jako Juventus F.C., Inter Milán nebo A.S. Řím. Těm by řešení Sportlita dokázalo zjednodušit a zrychlit tvorbu obsahu pro fanoušky v několika jazycích současně a zároveň nabídnout nové možnosti monetizace, myslí si tvůrci aplikace.

Sportlito je již dostupné v App Store a Google Play pro první fanoušky v rámci beta testování. Do něj se mohou dostat přes pozvánku nebo po zaregistrování na čekací listinu přímo v aplikaci. Pro všechny se aplikace otevře letos na podzim, kdy nabídne možnost sledovat týmy a hráče z největších fotbalových lig. Do budoucna umožní Sportlito sledovat mimo fotbalu i esporty, basketbal, motorsport a další.