Nový Skype. Firma na robotickou dovážkou expanduje v USA | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Možná nový Skype? Firma na robotickou dovážku expanduje v USA

Patrik Borýsek

Patrik Borýsek

Společnost Starship Technologies má velké plány se svými robotickými minivozítky. Nejnověji spustila dovážku jídla pomocí těchto strojů v arizonském městě Tempe. Společnost založili v roce 2014 Ahti Heinla a Janus Friis, spoluzakladatelé známého komunikátoru Skype.

Kromě Arizony nabízí Starship své služby ještě v hlavním městě Washingtonu D.C., kalifornském Irvine či například v britském Milton Keynes. Kanceláře má v San Francisku a také v Německu a v Estonsku.

Služba nyní vidí příležitost v další expanzi svého byznysu, neboť v důsledku pandemie vzrostla poptávka po bezkontaktním doručování. Autonomní robotické vozítko dokáže uvézt náklad do hmotnosti devět kilogramů. Ovládání probíhá přes mobilní aplikaci, kde je možné v reálném čase také sledovat pohyb robota. Ten dokáže překonat obrubníky, jezdit v noci, za sněhu i za deště. Vzdáleně na něj dohlížejí operátoři Starship a mohou v případě potřeby převzít kontrolu. 

V arizonském Tempe se počítá s celkem třiceti vozítky a fungováním v době mezi 10.30 až 20.30. Lidé si mohou objednat zatím ze tří restaurací, další budou postupně přidávány včetně malobchodů. 

ČVUT dá lidem návod pro 3D tisk ochranných masek, první hotové už míří zdravotníkům
Českých 28 let v síti. Průkopníky Internetu šokují přívaly zla, říká IT expert Zandl

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!