Nový digitální prostor pro startupy. Pomůže s kontakty a podporou | E15.cz

Nový digitální prostor pro startupy pomůže s kontakty a mentorskou podporou

Patrik Borýsek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Platforma StartupBox, která nabízí expertní poradenství začínajícím podnikatelům, vytvořila digitální prostor pro začínající startupisty. Ti zde najdou užitečné informace, rady a kontakty, které jsou důležité pro rozvoj podnikání, obzvláště v náročných počátečních fázích. 

StartupBox chce rovněž propojit českou startupovou scénu a pobídnout ji k efektivní spolupráci. Jeho služeb již využily desítky startupistů, kteří dokázaly díky odbornému poradenství úspěšně překonat podnikatelské potíže. Hlavním partnerem nového projektu je Grow with Google, který projekt zaštítil a podpořil i finančně. Jedním z prvních podporovatelů je i známý podnikatel Zbyněk Frolík, zakladatel společnosti Linet. S projektem StartupBox aktivně spolupracuje i Deník E15. 

“Pro podnikatele, kteří se nacházejí na úplném začátku, bývá těžké analyzovat, jaký krok by měli zrovna udělat a kde k němu najít ty správné informace, podporu a partnery,” vysvětluje Pavel Bartoš, jeden ze zakladatelů StartupBoxu. “To se týká jak validace nápadů, tak třeba i získání správného investora. Vytvořili jsme proto platformu, která právě takové informace a kontakty předává,” doplňuje.

StartupBox tak naplňuje svou vizi sjednotit trh a propojit jednotlivé hráče od vzdělávání, inkubátorů, odborníků až po investory. “Chceme vyzvat všechny, kteří působí na českém startupovém trhu, aby se prostřednictvím naší platformy spojili," říká Petr Mandík, druhý ze zakladatelů projektu. "Společně můžeme zásadně podpořit kvalitu české startupové early stage scény a podnikavosti. Je nejvyšší čas s tím něco začít dělat a nejen o tom pořád mluvit,” dodává.

Platforma dokáže provést začínající podnikatele celým procesem zakládání firmy. Od ověření nápadu, přes propojení s vhodnými partnery až po uvedení na trh či jednání s případnými investory. Zjednodušuje cestu k podpoře a hlavně informacím, ke kterým by se začínající podnikatelé dostávali obtížně.

Na realizaci StartupBoxu se podílejí také společnosti Happyend, Outboxers nebo Applifting. Mezi podporovatele dále patří řada expertů ze startupové a podnikatelské scény jako Air Ventures, Depo Ventures, Czechstartups.org či Podnikni to.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah